Reparatie „Tyhi" Hamelink met een onschuldig stemmetje vroeg: „Zet de stof zuiger nog eens aan Hij imiteert. Sssch t, pffff. ,,Ja, het rommelt daarbinnen een beetje. Er liggen 1500 vel papier vast op elkaar en onder het bovenste vel wordt telkens een luchtstoot geblazen, zodat getande armpjes dit kunnen oppakken voor verwerking. Die geblazen lucht maakt het geluid. Je raakt er aan gewend". Er is heel wat veranderd in de loop der jaren. Hij knikt instem mend. „Heel vroeger hadden we zo'n soort vloeistoffen-appa raat: 150 kopieën per dag. Een lijntje boven de verwarming om ze te drogen. Net als het was goed van de huisvrouw". Hij toont onderwijl de spiegel, die het beeld van het origineel opvangt en dan kantelt om in het inwendige van de machine te projecteren. „Zie je: die spie gel kan het beeld even vasthou den en kantelen. Onbegrijpelijk hoe dat mogelijk is!" Hij schudt zijn hoofd, 't Is anders een stuk denkwerk Het typische is, dat telkens als er weer een snellere machine zijn intrede doet, de behoefte aan meer kopieerwerk stijgt. „Ja, er is inderdaad een soort wisselwerking". Hij is er van op de hoogte. „Dat komt o.a. hier door: het maken van kopieën is door de tijd heen heel wat goedkoper geworden, waardoor het in sommige gevallen voor deliger is kopieën te maken dan bijvoorbeeld stencils. Ook door het opvoeren van de snelheid is het voor menige afdeling effi ciënter gebleken van bepaalde formulieren kopieën te laten maken." En het dient gezegd: de klan ten worden graag door hem geholpen. Een vrolijk woord gaat er altijd in, behalve wan neer het druk is, want dan staat hij rechtop in de stijgbeugels van zijn draver om hem in toom te houden MvV Op 28 november jl. is het m.s. „Tyhi" van de Engelse rederij Chios Navigation Company Ltd. uit Londen ter hoogte van de Wadden eilanden in aanvaring gekomen met het eveneens Engelse motor schip „Ashington". Nadat de schade bij WF aan de werf proviso risch werd hersteld, is het schip doorgevaren naar Polen. PERSONALIA In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is op onderstaande data eervol ontslag verleend aan: I. Berberich J. Dukers G. v. d. Velde J. C. v. Zanten C. van Dam T. van Linden Magazijnbediende 6-12-1968 Bankwerker 14-12-1968 Vormer 19-12-1968 Magazijnbediende 25-12-1968 Werkvoorbereider-groepsleider Afdelingsbureau Houtbewerking Nbw. 31-12-1968 Techn. beambte Adm. Bedr.dienst 31-12-1698 m 21

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 23