blik en wij geloven dan dat we de toekomst met gematigd op timisme tegemoet mogen zien. Er hebben zich een aantal nieu we leden gemeld, die enthou siast zijn en vooruit willen en zij kunnen van onze zijde op alle steun rekenen. Wij hebben avonden gehad voor zwart-wit fotografie en voor kleurendia's, waarbij deskun dige sprekers het commentaar verzorgden. Er was een avond met foto's en dia's van de leden, waarbij we van eikaars fouten en goede dingen veel konden opsteken. Verder hebben we een paar fototochten gemaakt op de werf en in Rotterdam, waarvan we de resultaten gezamenlijk beke ken en besproken hebben. De meest geslaagde avond was wel de portretavond, waarbij een paar meisjes belangeloos voor ons poseerden en waar, onder leiding van een deskundige, por tretfoto's werden gemaakt. De opkomst was redelijk en er werd met veel animo gewerkt. Langs deze weg willen we de meisjes nogmaals hartelijk be danken voor hun bereidwillige medewerking. De deelnemers aan deze avond hebben de meisjes afdrukken beloofd van hun beste opname. In het nieuwe jaar willen we op dezelfde wijze verder gaan en het programma hiervoor is al bijna rond- Dit wordt u na voltooiing toege zonden. We willen besluiten met de le den te bedanken voor het door hen gestelde vertrouwen in het nieuwe bestuur en wensen allen prettige kerstdagen en een ge lukkig uiteinde. Het Bestuur: M. Kooy A. L. van Rij J. H. Hersbach AFDELING HARMONIE Aan het einde van het jaar is het de gewoonte om nog een maal om te zien. Ook voor een vereniging is dit zo. Als wij al dus een terugblik werpen op het afgelopen jaar dan zien wij dat we weer bij vele evenementen betrokken zijn geweest. Hieruit blijkt dat wij als harmonie naast het bieden van ontspanning aan onze leden ook in een behoefte voorzien. Dat dit allemaal mogelijk is, is in grote mate te danken aan de goede geest die in de harmonie heerst alsmede aan de mede werking die wij mochten ontvan gen van de zijde der directie en van het hoofdbestuur, waarvoor onze erkentelijkheid. Ondanks de donkere wolken die wij zagen opdagen is het geluk kig voor wat de harmonie betreft weer opgeklaard en kunnen wij de toekomst onder de voor ons vertrouwde naam tegemoet zien. Van de activiteiten in het afge lopen jaar noemen wij o.a. me dewerking bij de doop van het tankschip „Texaco Rotterdam" en het W.F.-Journaal in de Grote Doelenzaal te Rotterdam. Verder werd deelgenomen aan het bedrijfsorkestenfestival in de Kurzaal te Scheveningen, geor ganiseerd door Vredestein's Har monie. Te Schiedam werd opgetreden tijdens de taptoe op Koninginne dag, bij de K.W.-mars, bij de ge boorte van Prins Johan-Friso, de intocht van Sint Nicolaas en bij collectes voor liefdadige doel einden. Ook onze tamboers hebben een goed jaar achter de rug met als hoogtepunten twee eerste prij zen op concoursen te Numans- dorp en Schiedam resp. in de af deling uitmuntendheid en supe rieure afdeling. Wij besloten ons jaar met een radio-opname voor de A.V.R.O. op 21 november waarvan de uit zending plaats vond op 5 de cember ji- Het ledental van ons orkest en tamboerkorps blijft constant. Wat de jeugdharmonie betreft worden goede vorderingen ge maakt en enkele leerlingen kre gen reeds een plaats in het gro te orkest. De toekomst zien we met een gerust hart tegemoet waarbij we reeds mogen constateren dat het komende jaar druk zal worden hetgeen een grote inzet van di rigent en leden zal vragen. La ten wij allen trachten deze inzet weer ten volle te geven. Tot besluit van dit beknopt overzicht willen wij als harmonie de directie, het hoofdbestuur, de besturen en leden van de andere afdelingen alsmede onze leden, jeugdleden en hun huisgenoten prettige Kerstdagen en een voor spoedig 1969 toewensen. Het Bestuur. AFDELING JEUGDHARMONIE Op zaterdag 30 november gaf de Jeugdharmonie een muzikale demonstratie voor de nieuwe leden en hun ouders. Na door de voorzitter der jeugd de heer S. A. Boxhoorn welkom te zijn geheten, werd er vlot een programma uitgevoerd- Het be stond uit werken voor orkest, koperensemble, klarinetkwartet, hoorntrio en fluitsolo. Het geheel werd gaaf uitgevoerd, maar zonder iemand te kort te willen doen, moeten wij toch de fluitsolo even apart vermelden. Deze werd prima ten gehore ge bracht. De leiding lag in handen van dirigent, muziekleraar, de heer W. Vos. Aan hem is het voor een groot deel te danken, dat de avond zo'n succes is ge worden. De voorzitter van de „grote" harmonie legde de nieuwe le den in het kort uit, wat hun taak in de toekomst gaat inhouden. In de pauze werden onder lei ding van jeugdleden de instru menten bekeken. De slagwerker gaf toen een enorme solo ten beste, die bij het jeugdige pu bliek veel „weerklank" had. Al met al was het een geslaagde avond. Het Bestuur. AFDELING HENGELSPORT Het afgelopen verenigingsjaar is in alle opzichten een geslaagd jaar geweest. Er heerste een le vendige drukte en er zijn tien onderlinge wedstrijden gevist. Na een felle eindsprint lukte het 26

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 28