a De „Savoe Zee" lag weer te dommelen achter zijn anker. De zee was tot rust gekomen. Zullen we nog hier kerstmis kunnen vieren, zeiden ze tot elkaar. Als ze tenminste een eind hier van daan niet in de kreukels komen te zitten. Want die Atlantische is zo groot. Die morgen kwam de agent aan boord, met nieuws van Sparks. Goed nieuws. De jongen was direct geopereerd. Alles dik in orde. Hij was er best aan toe. Maar als dat een paar dagen had moeten duren, was er wat anders gebeurd. - Dan had ie ergens een eind hier vandaan met z'n voetjes vooruit en onder de vlag over de muur gegaan, zeiden ze aan dek onder het werk. En dat was zonde geweest, want het is een fijne gozer, zoals ie elke dag onder het varen een krant uit het radio-nieuws maakt. En wat zullen we nou voor hem doen? Want hij ligt daar maar alleen tussen al die koeterwaalsende Portugezen, al zijn die verpleegstertjes met die donkere ogen natuurlijk schatjes. Toen werd het plan geboren waarmee ze naar de ouwe gingen. Of er nou niet es wat voor Sparks te versieren was. Voor hem werd het toch ook kerstmis. - Zijn presentjes in de kerstkist, die vanavond open gaat, morgen bij hem brengen? vroeg de ouwe. - We willen het beter, zeiden ze. Die kerstkist naar hem brengen en daar open maken. - Met jullie erbij? vroeg de ouwe. - Bijvoorbeeld, kaptein. - Met een borreltje erbij en een brok kerstkrans, wierp de ouwe tegen. En dachten jullie, dat die doktoren daar zouden toestaan, dat we daar een maritiem carnaval op die ziekenzaal organiseren. Laat naar je kijken. Ze zijn daar niet op hun ach terhoofd gevallen, al zitten ze hier op een afgele gen eiland midden in de Atlantische Oceaan. - En als we het nou es aan de agent vragen om dat voor elkaar te brengen, hielden ze aan. - Probeer het, zei de ouwe. Maar in een hospitaal waar ze dat zouden toestaan, wil ik nooit terecht komen. De agent keek zuinig. Hij beloofde echter dat hij het zou vragen. Maar ze moeten eraan denken, dat hij vandaag geen bezoek mocht hebben. Morgenavond zal het beter gaan als ik daarop mik. - Dan gaat de kerstkist op eerste kerstdag pas open, besloten ze. Sparks maakte het best en de doktoren hadden er geen bezwaar tegen, dat een delegatie van de „Savoe Zee" een half uur op bezoek zou komen. Niet langer en geen heibel. Ze beloofden het plechtig. Op de avond van eerste kerstdag zagen de be woners van Horta een motorsloep landen waaruit een kist werd getild, die, omstuwd door een wel niet luidruchtige maar toch wel zeer geamuseerde scheepsbemanning, door de straatjes naar het 5 M

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 7