Een duur kopje koffie Positief - Kies op gladde wegen (dat zijn ook natte) altijd de hoog ste versnelling die voor het toerental van de motor toe laatbaar is. Hierdoor wordt de kans op overdosering voorko men. - Draag zorg voor goede ban den en vooral ook voor de juiste bandenspanning. - Het verdient aanbeveling om zorg te dragen dat de wielen goed zijn uitgelijnd. Schok- brekers zijn van groot belang: ze zorgen voor het contact tussen band en wegdek. - Schenk aandacht aan de toe stand van het wegdek. Los zand of grint kunnen formi dabele slips in de hand wer ken. Dinsdagavond 4 februari hoorde de kapitein van het „nachtboot je" bij de steiger bij de Walkapi tein het klaaglijk gejank van een te water geraakte hond. De be wuste kapitein sloeg alarm. Dit was het sein tot een snelle red dingscampagne. Aanvankelijk belemmerde de duisternis een vlotte lokalisatie van de plek, waar het angstige dier zich bevond. Maar toen die plaats eenmaal was vastgesteld, konden ijlings toegeschoten me dewerkers het beest van de ver drinkingsdood redden. Het hondje had zich aan wat wrakhout kunnen vastklampen, dat tussen de ponton en de wal dreef. Danig door stookolie besmeurd en verstijfd van de kou, is de hond door warmte en rust weer geheel opgeknapt in de Loge. Ook werd de eigenaar gevon den. Het bleek een opvarende van de „Woerden", die aan onze werf lag, te zijn. Een woord van dank aan de Ge meente Politie en Dierenbe scherming van Schiedam is hier op zijn plaats, want deze instan ties ontfermden zich eerst over de hond totdat de eigenaar be kend was. P. Kornaat Op bijgaande foto ziet u een zelfgemaakte espresso-koffieke tel. Het beunhazen van zo'n ap paraat en andere voorwerpen in bedrijfstijd moet zonder meer als diefstal, dus als een zeer ernstig vergrijp worden gezien. Maar wanneer zo'n maaksel ook nog zeer gevaarlijk en onveilig blijkt te zijn, wordt de zaak nog minder aanvaardbaar. Dergelijke apparaten zijn, u waarschijnlijk wel bekend, in de handel te koop maar dan zit er een veiligheidsklepje op. Wan neer de druk in het keteltje te hoog oploopt, springt er een ko geltje of klepje weg en de druk vermindert weer doordat stoom wordt afgeblazen. Wat is er met de ketel op bijgaande foto gebeurd? Op 6 februari kreeg een van on ze medewerkers trek in een kop je koffie. Hij nam hiervoor zijn zelfgemaakte espresso-koffieke tel, deed er koffie en water in en ging vervolgens de zaak ver warmen met - schrik niet - een warmstook-apparaat. Op het zelfgemaakte koffieketel- tje was geen veiligheid inge bouwd. Stoom afblazen bij een te hoog opgelopen druk was er dus niet bij. Op een gegeven moment liep dan ook de druk in de koffieketel zo hoog op dat met een geweldige klap de bo dem uit de ketel sloeg. De man werd levensgevaarlijk verwond doordat de ketel tegen zijn ge laat vloog en hijzelf achterover sloeg. Bovendien kreeg hij de hete koffie over zich heen. Dit verhaal leert ons dat wij met zelf vervaardigde apparatuur in het algemeen zeer voorzichtig moeten zijn en wij dienen deze als gevaarlijk en ontoelaatbaar af te wijzen. In de afdeling waar dit ongeval plaatsvond, werd nog een twee de, op dezelfde wijze vervaar digde ketel in beslag genomen. Voorwaar „Een duur kopje kof fie", want bedenk wel dat die twee ketels het bedrijf honder den guldens kostten. De ketels zijn zo gevaarlijk, dat wij bij gebruik een ontzettend ri sico lopen, zoals uit het boven staande blijkt. U hebt toch bij geval geen ge vaarlijke apparatuur thuis, waar door u uw vrouw en kinderen aan ernstige letsels blootstelt? A. P. 19

Wilton Fijenoord Nieuws | 1969 | | pagina 21