„Mammoet" moest veel regen trotseren bij vlotte stapelloop 1.448.75 totaal Het ladinggedeelte zal 8 tanks bevatten (vier ach ter elkaar gelegen paren van twee tanks), elk van de andere onafhankelijk, en drie pompkamers. De lading zal van de huid gescheiden worden door een dubbele bodem en zijtanks. Alle tankbe grenzingen zijn gemaakt van massief roestvrij staal; er zullen geen verstijvingen in het inwen dige van de tanks worden aangebracht. Verwarming van de lading zal geschieden door middel van circulerend heet water via leidingen bevestigd aan de buitenkant van de tanks. Waar het hoofddek de bovenkant van de lading tanks vormt, bestaat de beplating eveneens uit roestvrij staal, aan de bovenzijde versterkt door dekbalken van normaal constructiestaai. De lading kan worden gelost door acht in pomp kamers opgestelde centrifugaalpompen, één voor elke tank, met een afzonderlijke zuigleiding van iedere tank. Elke tank zal een onafhankelijke ont- gassingsleiding krijgen. Alle pompen, pijpleidingen en appendages die aan de lading zijn blootgesteld zullen in roestvrij staal worden uitgevoerd. Het schip is uitgerust met 2 hoofdmotoren type Ruston AP3M elk met een maximum continu-ver- mogen van 1.000 PK bij 1.000 omw/min, die door middel van een tandwielreductiekast een verstel bare schroef aandrijven. Aan elk der beide hoofd motoren is tevens een generator gekoppeld van 300 kW. De dienstsnelheid zal ca. 12 knopen bedragen. De machinekamer kan onbemand worden be diend. Derhalve is zowel in de machinekamer als op de brug een machinekamerlessenaar aange bracht, waarin de bedieningsapparatuur van de schroef en alle noodzakelijke alarmen en meetin strumenten zijn ondergebracht. In de gecombineerde brug-kaartenkamer wordt naast de machinekamerbedieningslessenaar een console opgesteld, waarin de nautische appara tuur zo centraal mogelijk zal zijn opgenomen. WILLY WILTON-FONDS 1.383.15 Schiedam 54.60 Rotterdam 1.437.75 Opbrengst verkoop klein materiaal 11.— ontvangen van N.N. ,,lk hoop, dat de bok in de toekomst veel zware lasten licht zal maken". Deze in figuurlijke en letterlijke zin bedoelde ver wachting sprak maandagmiddag 31 maart jl. me vrouw M. P. E. Blommers-van der Beek, echtge note van de secretaris van onze Ondernemings raad, uit, toen zij de doopplechtigheid van de drijvende bok "Mammoet" verrichtte en deze ver volgens te water liet. De heer Wilton legt de doopster de handelingen uit. "Hiermede heeft u eigenlijk al de vrouwen van onze medewerkers geëerd". Dit bracht de heer B. Wilton in zijn toespraak naar voren, waarin hij dieper inging op de centrale plaats, die de vrouw in het algemeen in onze huidige maatschappij inneemt. Natuurlijk werd deze volmondige erken ning verpakt in een aantal subtiele grapjes. De tewaterlating zelf was zoals gebruikelijk een feestelijk gebeuren. De Harmonie WF zorgde tra ditie getrouw voor de vrolijke en opgewekte noot. De muziek werd op de krachtige striemende wind vlagen ver weggedragen, vrolijk nagewuifd door de wapperende vlaggen. Het hoog opgelopen water van de rivier beukte krachtig tegen de bok, die onderaan de grote helling op zijn vrijheid lag te wachten. Het was koud. Heel koud! En het water viel bij "mammoef'-bakken uit de grauwe hemel. Mevrouw Blommers die tevoren een fraai bou quet bloemen van mejuffrouw Dodemont had ontvangen, liet de champagnefles met een forse dreun op de ponton neerkomen en gaf deze de 4

Wilton Fijenoord Nieuws | 1969 | | pagina 6