De heer B. Wilton overhandigt mevrouw M. P. E. Blom- mers een geschenk. naam "Mammoet", omdat de bok in de toekomst geschikt zal zijn voor de behandeling van de grootste schepen. Hij krijgt een hefvermogen van 200 ton en kan zich zelf in de werfhaven voort stuwen. Rekening is gehouden met de steeds toe nemende schaalvergroting in de scheepvaart. Na de ceremonie zocht het uitgebreide gezel schap de warmte van de kantine Kop Haven op, waar een gezellige receptie plaatsvond. De heer Wilton heette de aanwezigen hartelijk welkom. De nieuwe bok noemde hij een stuk nieuw ge reedschap voor het bedrijf. Ook wees hij op het verschil in hefvermogen tussen de 60 jaar oude bok "Titan" (100 ton) en de nieuwe bok (200 ton). Over het verrichten van de doop zei hij: "Het is een traditionele handeling, die vandaag toch nog meer betekenis heeft". Hij doelde daarmee op het feit, dat de bok door en voor de WF-gemeenschap is gereedgekomen en dat daarbij ook het "thuis- Ook de Harmonie was paraat. front" (lees: vrouw en kinderen) betrokken is. Hij groef zeer diep in de historie om aan te tonen, dat het dopen van een schip echt geen nieuwtje uit onze eeuw is. Reeds de Phoeniciërs lieten hun echtgenotes hun schepen dopen om de goden gunstig te stemmen. Dat deden zij, omdat de vrou wen zelf niet op zee kwamen. Een soort handig heidje. De mannen gingen wel de zee op, maar dat mocht eigenlijk niet van de goden. De men sen hoorden toen op het land thuis, de vissen in de zee en de vogels in de lucht". Over de fles champagne, die men bij de doop gebruikt zei hij: "Vroeger zat deze niet aan een draad bevestigd. Men gooide haar zo uit de hand tegen de boeg. Maar eens heeft een nerveuze doopster in Engeland een eerbiedwaardig admi- raalshoofd geraakt met de fles. Sindsdien wordt er niet meer met losse flessen gegooid". Serieus werd de heer Wilton, toen hij sprak over Felicitaties voor mevrouw Blommers. 5

Wilton Fijenoord Nieuws | 1969 | | pagina 7