Van de Ondernemingsraad de belangrijke rol, die de vrouw tegenwoordig in de maatschappij speelt. Mevrouw Blommers kweet zich charmant van haar taak een dankwoord uit te spreken. "Het is niet mijn dagelijkse werk toespraken te houden. Toch spreek ik mijn dank uit dit alles te hebben mogen doen en meemaken. Ik ben getroffen door dit ere-saluut namens allen, die hebben meegewerkt aan de "Mammoet", de doop te hebben mogen verrichten." Zij dankte ook voor de fraaie halsketting, die zij uit handen van de heer Wilton had ontvangen. Het was een mooie WF-dag. Min of meer een interne bijeenkomst, die mede zo goed geslaagd mag worden genoemd door de verzorging van onze Civiele Dienst in samenwerking met de Volksbond. Voor technische gegevens over de bok, die in juli/augustus gereed zal komen, verwijzen wij naar het WF-Nieuws van mei 1968. Op vrijdag 28 maart j.l. kwam de ondernemings raad bijeen en besprak de volgende punten. Beantwoording van de vragen uit de vergadering van 4 december 1968. 1. Toeslagen beambten. Op de vraag over de toeslagen voor beambten zei de voorzitter dat er in de betaling daarvan nog steeds het verschil bestaat geregeld in de handarbeiders C.A.O. en de beambten C.A.O. Zolang dit nog niet gelijk getrokken is blijven deze verschillen dus nog bestaan. 2. Voorzieningen W.A.O. Daar de W.A.O. niet voorziet in alle geldelijke gevolgen van een bedrijfsongeval, gaf de voor zitter te kennen dat indien daar moeilijkheden in optreden er altijd wel een mogelijkheid be staat om zo nodig hierin tegemoet te komen. 3. Werktijden. Inzake het verschil van werktijdeft in de ver schillende concern-bedrijven, meent de voor zitter dat men de werktijd moet aanhouden van het bedrijf waar men op het moment werkzaam is en dat een verdere regeling hiervan moet plaatsvinden in RIJN-SCHELDE verband. 4. Verfspuiten. Er wordt op het parkeerterrein gewaarschuwd indien er met verf gespoten wordt. Andere plaatsen waar dit ook tot moeilijkheden zou kunnen leiden, hebben de volle aandacht. 5. Subsidie koffiebonnen. De directie is van mening dat er geen aanlei ding is om de subsidie op de koffiebonnen te verhogen. Gereedschapgeld Timmerlieden. Ook wat betreft het gereedschapgeld voor timmerlieden ziet de directie geen aanleiding dit te verhogen. 6. Trolley-leidingen kranen. Om voor alle buitenkranen trolley-leidingen te maken is een kostbare geschiedenis en men zal in de toekomst zien hoe men dat kan regelen. 7. Ingekomen stukken. Van de Bedrijfscommissie voor de onderne mingsraden van de Metaal- en Electrotech- nische Industrie ontvingen wij een discussie schema over de werkzaamheid van de onder nemingsraad binnen het bedrijf. De voorzitter stelt voor dit schema in de O.R. in behandeling te nemen. 8. Reparatie Overwerkvergunning. De ondernemingsraad ging accoord met de aanvraag voor het 2e kwartaal 1969 van de Reparatie overwerkvergunning bij de Arbeids inspectie. 9. Mededelingen door de voorzitter. De voorzitter deelt de O.R. mede, dat tussen de Rijn-Schelde groep, de V.M.F. en de Vak organisaties overeenstemming is bereikt over een regeling omtrent de sociale gevolgen van de fusies. 10. Tijdverantwoording. De heer Van der Vorm geeft de O.R. nog een nadere uiteenzetting over de toepassing van de nieuw ingestelde tijdverantwoordingspro- cedure. 11. Rondvraag. In de rondvraag kwamen de volgende punten aan de orde: Wanneer starten de gesprekken over de Har monisatie weer? De O.R. wil een verder gesprek over het waar deringssysteem. Prikklok voor het Dok-, Bok- en Sleepboot- personeel aan de Kop van de Haven. Beloning overwerk. Verschil in de toepassing van de doktersver- Ietregeling (kort verzuim). Werkgelegenheid werf Rotterdam. Meetgereedschap Buitenbankwerkers. De voorzitter zegde toe deze punten te laten bezien en er zo snel mogelijk op terug te ko men. B. Blommers, Secretaris 6

Wilton Fijenoord Nieuws | 1969 | | pagina 8