Nieuwe tandwielen voor de „Vega" vragen accuratesse De „Vega" aan de kade. „Het verwisselen van de nieuwe tandwielen in de bestaande om- kasting is een uiterst nauwkeu rig werk". De heer P. J. Bekius van de Afdeling Reparatie toont op een tekening hoe de over brenging van de door de turbi nes van de Griekse tanker „Ve ga" (33,800 dwt) opgewekte krachten op de schroefas ge schiedt. Deze tanker ligt al enige maanden aan de werf en is eigenlijk al een vertrouwd beeld geworden. De „Vega" is elf jaar geleden in Japan gebouwd. Het zat het schip niet mee. In volle zee ont stond schade aan de tandwiel overbrenging. „Het was het deel, dat de kracht van de lage druk turbine over brengt op het grote hoofdtand wiel. Dit deel ging totaal kapot. Het schip zette op de hoge druk turbine langzaam koers naar Las Palmas. Japan lag te ver uit de buurt om daar de reparatie te laten verrichten. De reder be sloot Wilton-Fijenoord de op dracht te verlenen". Het te vernieuwen gedeelte van de eerste opdracht was reeds vanuit Japan aangevoerd. De „Vega" koos op 19 januari jl. ligplaats aan de werf. Bij een diepgaand onderzoek naar de schade kon men door metingen, materiaal- en kraakonderzoek een goede indruk van het ge heel krijgen. Het bleek, dat alle tandwielen min of meer waren aangetast. De heer Bekius: „De opdracht werd uitgebreid. Op de omkas- ting na diende alles van de tandwieloverbrenging vernieuwd te worden. Het stilliggen van een schip kost de reder echter onnoemelijk veel geld. We hebben daarom zelfs gepro beerd de zware onderdelen van de tandwielkast door de lucht uit Japan aan te voeren. De ex peditie heeft zich ingespannen Het samenbouwen van de Collar-as en het hoofdtandwiel in de Machinefabriek Reparatie. 7

Wilton Fijenoord Nieuws | 1969 | | pagina 9