Apparatenbouw leverde kolommen voor Shell op Curacao af zgn. goedkope vlag lieten varen, thans doet de tendens zich voor dat men steeds meer nieuwe schepen onder de eigen Griekse vlag brengt. Ook gaan veel kantoren van rederijen vanuit het buitenland weer terug naar Athene en Piraeus, dank zij de maatregelen die de Griekse regering heeft getroffen en die de terugkeer naar Grieken land aantrekkelijk hebben gemaakt. Internationaal karakter RIJN-SCHELDE was de enige Nederlandse groep werven die aan deze expositie deelnam. Stork presenteerde zich als leverancier van grote dieselmotoren, doch verder was er geen Neder landse inzending. De Japanners hadden ook een mooie stand. Zoals wel meer voorkomt bij Japanse inzendingen maak te deze een overladen en volle indruk, doch de kwaliteit van de produkten stond op hoog niveau. De Engelse werven en toeleveranciers voor de scheepsindustrie hadden een grote, stijlvolle ge zamenlijke stand ingericht. Zoals bekend stimu leert de Engelse regering door ruime subsidies de presentatie van de Engelse scheepsbouw in het buitenland. Ook de scheepsbouwindustrie zelf wordt door de regering gesteund, hetgeen Engel se werven en fabrikanten van scheepsuitrustings stukken een belangrijke voorsprong geeft op de buitenlandse concurrentie. Het was daarom des te beter dat RIJN-SCHELDE vooral het accent heeft gelegd op de scheepsreparatie, daar door de steeds toenemende scheepsbewegingen van en naar de Nederlandse Delta ook reparatiebe drijven een nog steeds belangrijkere betekenis krijgen. J- G. Burlage „Scheldepoort" De hoofd-destillatiekolom, die de afdeling Appa ratenbouw voor de Shell in Curagao heeft ver vaardigd, werd op 16 mei door een grote drijvende bok van Van den Tak's Bergingsmaatschappij aan boord van het m.s. „Achilles" van de K.N.S.M. gehesen. Het 35 meter hoge en 95 ton wegende gevaarte was precies op tijd klaar. Twee van onze eigen 60-tons wagens reden de kolom naar de water kant, waar de bok de last overhevelde naar het wachtende schip. Aan boord waren de nodige voorzieningen getroffen om de kolom aan dek te kunnen vervoeren. Inmiddels is halverwege deze maand ook de 24 meter hoge en 85 ton wegende hulp-kolom ge reed gekomen, waarna deze eveneens kon wor den afgeleverd. Het aan boord brengen leverde geen moeilijkhe den op, aangezien één en ander tevoren goed was gepland en omdat men reeds eerder met dit bijltje had gehakt. (Zie foto frontpagina). PERSONALIA In verband met het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd is op onderstaande data eervol ontslag verleend aan: M. v. Rijn vm. Bankwerken 6-6-1969 H. Klute Kraanrijder 16-6-1969 D. Krijgsman El. Monteur 27-6-1969 D. H. Vader Tijdkontroleur 27-6-1969 J. Mes Klinker 10-7-1969 J. Fase Bikker 11-7-1969 De heer Wilton speldt de heer C. van Toor de bronzen eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, op De heer Van Toor is 40 jaar in dienst van de onderneming en kon door ziekte niet aanwezig zijn bij de laatste jubileumviering. 14

Wilton Fijenoord Nieuws | 1969 | | pagina 16