voeren. Zij zijn in het bijzonder geschikt voor het transport van chemicaliën, die scheepsbouw staal zouden aantasten, waaron der allerlei zuren. Men kan in de roestvrijstalen ladingtanks een atmosferische druk van enige pounds aanbrengen om het ver voer van vluchtige stoffen moge lijk te maken. Het Engelse vakblad „The Motor Ship" wijdde in het mei-nummer twee volle pagina's aan deze door onze werf te bouwen sche pen. De schrijver merkt o.a op: „Technische gegevens over dit soort schepen zijn tot nu toe zeer beperkt. Daarom aanvaard de „The Motor Ship" graag de uitnodiging om bij de tewaterla ting van de „La Hacienda aan wezig te zijn". Hij schrijft dan, dat er twee schepen voor Buries Markes bij Wilton-Fijenoord worden ge bouwd en vervolgt: „Wanneer het eerste schip midden juni in dienst wordt gesteld, zal het waarschijnlijk op de route Noord Europa - Middellandse Zee wor den ingezet. In de toekomst zal ook de „La Quinta" deze route gaan bevaren, evenals de derde chemicaliën tanker, die voor de rederij in Noorwegen in aan bouw is". Alvorens de rederij besloot de twee tankers bij WF te laten bouwen, bestudeerde zij de mo gelijkheid tanks te laten con strueren bekleed met een con serveringsmiddel of geplateerd roestvrijstaal. Tenslotte werd de beslissing genomen een geheel roestvrijstalen constructie ter plaatse van de ladingtanks toe te passen. De schrijver legt uit: „Het idee om met roestvrijstaal geplateer de tanks te gebruiken werd ver worpen in verband met te ver wachten moeilijkheden tijdens de bouw en omdat het intact houden van zeer dunne roestvrij stalen lagen grote problemen zou opwerpen". Tenslotte geeft hij een grote hoeveelheid technische informa tie van deze tankers, opgesmukt met tijdens de bouw van de „La Hacienda" genomen foto's, ter wijl bij het artikel ter verduide lijking eveneens het algemeen plan van dit schip werd afge drukt. De „La Quinta" in aanbouw op de overdekte helling. 3

Wilton Fijenoord Nieuws | 1969 | | pagina 5