Nieuws van de RIJN-SCHELDE partners me schade - ontstaan na een aanvaring en de daarop volgen de brand, die mede door de bemanning onder de Zweedse kust werd geblust - was ruim 1200 ton staal nodig dat in de vorm van geprefabriceerde sec ties in het schip werd verwerkt. De grootste sectie had een op pervlakte van ongeveer 200 vier kante meter. In totaal werden ruim 30 secties voor dit grote karwei vervaardigd. Men bleef ruim binnen de gestelde con tracted. De "Benedict" vertrok met als bestemming de Perzische Golf. verliet begin oktober de Rotter damse werf. De foto toont de "Regina D." na de flinke "op knapbeurt". J. W. HUPKES AFGETREDEN Begin oktober is de heer J. W. Hupkes afgetreden als lid van de Raad van Bestuur van de Rijn- Schelde Groep, terwijl hij tevens zijn functie van voorzitter der di rectie van de N.V. Koninklijke Maatschappij ,,De Schelde" neerlegde. Het scheidende directie-lid werd in 1908 in Amersfoort geboren. Hij studeerde landbouw in Enge land met de bedoeling later in Nederlands Indië een werkkring te zoeken. Het kwam daar niet van: de crisisjaren gooiden roet in het eten. De heer Hupkes trad toen in dienst van de Amsterdamse fir ma Merrem La Porte. Enkele jaren daarna - in 1935 - aan vaardde hij een werkkring bij de N.V. Bruynzeel Vloerenfabriek. In 1938 werd hij benoemd tot di recteur van de Gooise Tramweg Maatschappij, waarna in 1939 bij de oprichting van de Nederland- sche Buurtvervoer Maatschappij N.V. in Zeist zijn benoeming tot directeur van deze maatschappij volgde. In 1948 begon hij zijn werkkring bij ,,De Schelde"; bij welke maatschappij hij een jaar later in de directie werd opgenomen. Hier bracht hij belangrijke reor ganisaties tot stand. Zijn visie was zeer toekomst gericht. Naast zijn drukke werkzaamheden be kleedde hij talrijke functies in het maatschappelijke leven. De president-commissaris, de heer J. de Vries, heeft in de Raadzaal van Vlissingen een afscheids rede gehouden. Hij schetste uit voerig de verdiensten van de heer Hupkes. Op 10 oktober nam de heer Hupkes afscheid van het perso neel, waarbij hem uit handen van de secretaris van de Onderne mingsraad een schilderij van de werf werd aangeboden. Hij werd benoemd tot Ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw en ere-burger van Vlis singen. "REGINA D" GEREPAREERD Het Griekse m.s. "Regina D." (12.858 dwt), dat indertijd een zware kopschade opliep bij een aanvaring, is inmiddels door de R.D.M. gerepareerd. Het schip BOUW VAN EEN ZEEWATER VERDAMPINGSINSTALLATIE De Kon. Maatschappij "De Schelde" gaat een zeewaterver- dampingsinstallatie bouwen voor Curapao. Men bouwt deze installatie in licentie naar ontwerp van de Schotse onderneming Weir Westgarth Ltd. Het geheel gaat ca. zeven miljoen gulden kos ten. Het betreft een meertraps- ontspanningsverdamperinstalla- tie met een productie van 4.000 m3 zoet water per dag. 11

Wilton Fijenoord Nieuws | 1969 | | pagina 13