Vorming en Opleiding GESLAAGDEN BEDR1JFS- SCHOOL ONTVINGEN HUN DIPLOMA'S „De mens is op de maan geland, maar het is niet het werk van één man geweest: er stond een heel team achter. Dat is in een be drijf precies eender; je doet iets met z'n allen. In onze samen leving is er eigenlijk niets mooi ers dan iets samen te doen". Tot deze filosofische stelling kwam de heer Wilton tijdens zijn toespraak ter gelegenheid van de diploma-uitreiking aan ge slaagde leerlingen van de Be- drijfsschool. De bijeenkomst vond plaats vrijdagavond 17 ok tober jl. in de Kantine Hoofd kantoor. De heer Wilton vond het moeilijk zich in de leeftijd van de jonge ren te verplaatsen. „Er is in de loop van de tijd namelijk zo veel veranderd". Via het oudste - in de bijbel be schreven leven kwam hij te recht bij de modernste techniek, waarop hij zijn in de inleiding aangehaalde uitspraak baseer de. Sprekend over de leerlingen met de beste examen-resultaten, die hij een prijs in de vorm van een boekwerk uitreikte, merkte hij op: „Dat jullie nu de besten zijn, brengt een stuk verantwoorde lijkheid met zich; ik hoop, dat jullie je dat je verdere leven zult blijven realiseren". In zijn openingswoord vergeleek de heer Valk dit gebeuren met een sportfestijn. „We zijn nu be zig met de ceremonie protoco- laire". Hij verwelkomde de be drijfsleiding, de vertegenwoordi gers uit onderwijskringen en van De Rotterdamsche Droog dok Maatschappij, de consulen ten van de Stichting Bemetel, de pers en de leraren en ouders van leerlingen. Hij vertelde, dat er dit jaar 116 nieuwe leerlingen zijn inge schreven, dat de school dit jaar 45 jaar bestaat, maar dat net 50-jarig bestaan groots gevierd zal worden. Voorts merkte hij op dat men 10 jaar geleden met de vormingskampen gestart is. „Wat het totaal aantal uitgereik te diploma's betreft, zijn we de 2500 gepasseerd. Het 2500ste is uitgereikt aan Piet Groetelaars". De heer Wilton overhandigt een boekwerk. Deze ontving daarvoor een gro te taart. De heer Valk zei ook: „Vroeger was je bij het behalen van een diploma klaar voor de rest van je leven. Tegenwoordig bete kent het slechts een begin. Het diploma houdt in, dat je een voorsprong op zeer veel Neder landse jongeren hebt, die na hun 14de jaar niets meer heb ben bijgeleerd. Jullie dient er nu voor te zorgen dat je die voor sprong behoudt. En dat kan. De afdeling Vorming en Oplei ding organiseert vele omscho- lings- en bijscholingscursus sen". Hij gaf een opsomming van de talrijke cursussen, die door ons bedrijf ook in de avond uren worden georganiseerd. Hij moedigde de leerlingen aan door te gaan met leren en het opdoen van ervaring. De heer Bijlo reikte aan de ge slaagden de verworven diplo ma's uit, waarbij hij voor een ie der een persoonlijk woord had. De secretaris van de Onderne mingsraad, de heer Blommers, kwam de geslaagden ook geluk wensen. „Maar mijn felicitaties gelden ook de mensen, die aan dit resultaat hebben meege werkt. Ik feliciteer ook de direc tie met deze „nieuwe oogst". De jongens hebben hun diplo ma's verdiend: ze hebben er hard voor geblokt". Over de moderne jeugd zei hij: „Ik bewonder de hedendaagse zelfstandigheid, maar ik hoop, dat deze zelfstandigheid in ge organiseerd verband in het be drijf tot uiting komt. Want op school liggen de zaken nu een maal anders dan in het bedrijf. In het bedrijf doen we alles sa men. De ouderen staan jullie met raad en daad terzijde, put tend uit hun rijke kennis en er varing". Hij tipte het studiefonds aan ter aanmoediging van ver der studeren en hij besloot met: „Ik wens jullie veel succes". Tenslotte sprak ex-schooloudste Hans Smolders namens de ge slaagden een dankwoord. De geslaagden met de beste examen-resultaten waren: 13

Wilton Fijenoord Nieuws | 1969 | | pagina 15