„Höegh Beaver" ruim 21 meter langer een capaciteit van 160 m:i per minuut aangezogen lucht be staan ieder uit een De Laval kompressor, gebouwd onder li centie in onze Machinefabriek, aangedreven door een 1500 pk synchrone draaistroommotor, gebouwd door Smit-Slikkerveer. Het toerental van de motor wordt door een tandwielkast (fabrikaat Rademakers) opge voerd van 1500 tot 11800 toeren per minuut van de kompressor, De regeling van de luchtop- brengst geschiedt geheel auto matisch, d.w.z. de regeling zorgt ervoor dat bij elk luchtverbruik op de werf de luchtdruk in de leidingen altijd binnen nauwe grenzen gelijk blijft, zonder dat er iemand aan te pas komt. Verder is de installatie tegen alle denkbare storingen bevei ligd. Een serie groene en rode lampjes laat in één oogopslag zien hoe de toestand is. Is er niemand in de buurt om de sto ring te verhelpen of de machine te stoppen, dan beslist de ma chine zelf nog of het nodig is om te stoppen. Onnodig is het te zeggen dat de Bedrijfsdienst bijzonder tevre den is met de aanwinst en de Machinefabriek bijzonder trots is op de bouw van de installatie. De verlenging van het Noorse schip "Höegh Beaver" is een spectaculair karwei en de werk zaamheden hebben een vlot ver loop. Het uitdokken van de nieu we sectie uit het dubbel gegra ven nieuwbouwdok en het in- dokken in het drijvende dok 5 was weer een in het oog spring end schouwspel. De heer Oranje tijdens het uit dokken: "Meestal hebben we niet van dat geschikte weer als nu; het is bladstil, geen vuiltje aan de lucht". De slepers deden dan ook be kwaam en geroutineerd hun werk en brachten de nieuwe sectie veilig naar dok 5. Daar was inmiddels het losge brande voorschip van de "Höegh Beaver" uitgedokt. De heer Wezel, die eigenhandig, puffend aan een tros trok, zei: "Specifieke problemen? Tja, misschien de trim van het dok en het voorschip. Die wordt vooraf wel berekend, maar dat is een moeilijke zaak. Het is echter ook nu weer gelukt". De nieuwe sectie is ruim 21 me ter lang, 16.80 meter breed en 10.50 meter hoog. Nadat ook het voorschip weer was ingedokt, begon men met de samenbouw van dit deel met de nieuwe sectie, waarna dit ge heel met het achterschip ver bonden kon worden. Het ligt in de bedoeling, dat de "Höegh Beaver" begin novem ber weer in de vaart komt. Verlengen is een werk van passen en meten. Het uitgedokte voorschip. 3

Wilton Fijenoord Nieuws | 1969 | | pagina 5