Officiële mededelingen Grote roeren voor supertankers Wijziging uitkeringsvoorwaarden Sociale Verzekeringswetten. Met ingang van 1 augustus 1969 is het uitkeringsdagloon voor de Ziektewet, de Werkeloosheids- wet en de Wet op de Arbeidson geschiktheid verhoogd tot 89,30. Met ingang van 1 juli 1969 zijn eveneens de Kinderbijslag-be dragen verhoogd. Aangezien de Kinderbijslag over het derde kwartaal 1969 (1 juli t/m 30 september) reeds in sa larisperiode 10 is verwerkt, zal de verhoging eerst in periode 11 kunnen worden uitbetaald. WILDOCK SERVICE N.V. Onlangs werd opgericht WIL DOCK SERVICE N.V. welke tot doel heeft het verrichten van reparaties in de ruimste zin des woords aan boord van schepen, welke aan kaden, pieren of aan de boeien in het Nieuwe Water weggebied in lossing of bela ding liggen gemeerd, de zoge naamde "reisreparaties". Tevens is de mogelijkheid open gelaten ander onderhoudswerk uit te voeren, waarbij aan de talrijke walinstallaties gedacht wordt in het Botlek- en Euro- poortgebied. Het bedrijf is gevestigd aan de 1e Welplaatdwarsweg 10 te Rot terdam. De directie van deze nieuwe N.V. wordt gevoerd door de Dok- en Werf-Maatschappij Wil- ton-Fijenoord N.V., ten deze ver tegenwoordigd door de heer C. H. Meeuwisse; tot bedrijfslei der is benoemd de heer H. G. Trouwborst. De nieuwe vennootschap zal ten dienste staan van alle werkmaat schappijen van het Rijn-Schelde concern in het Nieuwe Water weggebied. Om die reden zijn per 18 ok tober de huidige aktiviteiten van het "service centre for voyage repairs" van Wilton- Fijenoord overgenomen door Wildock Service N.V. Opdrachten voor het verrichten van reisreparaties kunnen zowel rechtstreeks door de rederij als via De Rotterdamsche Droogdok Maatschappij, De Nieuwe Water weg, Wilton-Fijenoord, P. Smit Jr. en Werf Waalhaven worden verstrekt. Ook de Koninklijke Maatschappij "De Schelde" te Vlissingen zal gebruik maken van Wildock Service indien zij in het Nieuwe Waterweggebied werkzaamheden heeft te verrich ten. De Directie. Een roer op de helling. "Deze roeren zijn als het ware schepen op zich. Zo'n knul heb ben we hier nooit eerder gehad". De heer Janssen geeft een in druk van de grootte van de vijf roeren, die onze werf „bouwt" voor supertankers van ca. 225.000 dwt. "Kijk, als je zelf een gewoon schip bouwt, dan maak je zelf even een roer erbij. Maar bij de ze schepen wordt ruim 100 ton staal in een roer verwerkt. Ze zijn zo zwaar, dat ze op de las- loods in drie secties worden op getrokken. Op de helling worden ze dan tot één geheel samenge- bouwd". De afmetingen zijn 16 m x 9,5 m. Het zogenaamde spleetlassen is hier niet nodig. De roeren zijn zo groot, dat de lassers er in kun nen om hun werk te verrichten. Het vervaardigen van deze roe ren gebeurt in nauwe samen werking tussen de afdelingen Algemene Werktuigbouw en Nieuwbouw. 4

Wilton Fijenoord Nieuws | 1969 | | pagina 6