JUBILEA Een duidelijke zaak wat er op een dag als 26 september in de ochtenduren bij W.F. aan de hand is. De kantine omgetoverd tot feest zaal, aan de ingang handboeket ten en binnenkomend een aan tal feestelijk geklede mensen, de jubileumviering. Ditmaal 4 vrouwelijke en 10 mannelijke jubilarissen, die allen door de heer Meeuwisse worden verwelkomd met de woorden: "Het is mij een groot genoegen en voorrecht het woord tot U te mogen richten. Terugblikkend op de tijd toen u voor het eerst bij WF in dienst trad denk ik allereerst aan de 40-jarige ju bilarissen. Deze mensen hebben de crisisjaren meegemaakt, wat voor velen een heel onplezierige tijd is geweest. Gelukkig verva gen de vaak onprettige herinne ringen wanneer betere tijden aanbreken, wat bij u ook wel het geval zal zijn. Degenen die in een bedrijf reeds een lange tijd werkzaam zijn, ge ven aan dat bedrijf het speciale karakter dat door de jongeren wordt overgenomen. Daarom is het voor een bedrijf van zo'n groot belang een kern van trou we medewerkers te hebben. Ik wil U allen dan ook danken voor Uw inzet in dit bedrijf en ik wil niet nalaten in deze dank ook de echtgenotes, resp. echtgeno ten van de jubilarissen te betrek ken. Verder gaande zegt spreker: Na de 2e Wereldoorlog kwam een periode van herstel. Er werd veel gewijzigd in de outillage, organisatie ten gevolge van het zich wijzigende industrialisatie patroon. Gebleken is ook dat een bedrijf van onze grootte niet meer in staat is alleen de kosten op te brengen, in verband met het zich aanpassen aan het ver anderde industrialisatiepatroon waardoor de behoefte is ont staan zich met andere te fuse ren. Zoals U bekend is, zijn wij nu 1 jaar geleden een fusie aan gegaan met het R-S concern. In dat jaar hebben belangrijke wij zigingen plaatsgevonden. Het zich aanpassen aan een nieuwe toestand brengt met zich dat bepaalde offers moeten wor den gebracht. Een recent voor beeld hiervan is de sluiting van de Werf Rotterdam. Weest U er echter van overtuigd dat een dergelijke beslissing niet licht vaardig, doch wel overwogen is genomen. Dat er tastbare bewijzen aanwe zig zijn dat een dergelijk samen- Burgemeester Roelfsema reikte de onderscheidingen uit. De heer Meeuwisse speldt een broche op. gaan voordelen biedt is wel de grote order die de R-S Groep onlangs heeft geboekt bij Sea- land; WF zal nl. de voorschepen voor 3 containerschepen bou wen. Ook zijn door de fusie met na me in de reparatie-sector betere mogelijkheden ontstaan om on ze plaats als wereld-reparatie- bedrijf te handhaven. Eén ding is zeker: wij zijn werk tuigbouwers, reparateurs en scheepsbouwers, en wel van het eerste uur. Mede met Uw inzet en trouw aan ons bedrijf kan onze positie in de wereld ge handhaafd blijven en daarom 6

Wilton Fijenoord Nieuws | 1969 | | pagina 8