IN MEMORIAM 30-11-1969 A. van Berkel 57 jaar Hoofdbaas Reparatie ca. 37 dienstjaren Nog vrij onverwacht bereikte ons het ont stellende bericht, dat onze hoofdbaas staal- groep afdeling Reparatie, de heer A. van Berkel, op 30 november 1969 in de Dr. Nolet- stichting was overleden. In de afgelopen zomer regelde hij nog energiek allerlei za ken, waarbij de reparatie van de „Benedict" hem veel zorgen baarde. Hij stelde, mede door familie-omstandigheden, zijn vakantie uit en bleef op zijn post om op kritieke mo menten te kunnen ingrijpen. Toen hij tenslotte met vakantie ging, voelde hij zich vermoeid en wij wensten hem de nodige rust en ontspanning toe, die hij zo verdiend had, niet vermoedende, dat hij niet meer zou terugkeren. De heer Van Berkel bouwde bij ons een bril jante carrière op. Op 15 juli 1932 als helper in de afdeling Nieuwbouw begonnen, werkte hij zich door crisis en tweede wereldoorlog heen en werd voorman. Hij viel op, niet al leen door zijn vakbekwaamheid, maar ook door zijn inzicht en karakter. Overgeplaatst naar de afdeling Reparatie in februari 1950 maakte hij spoedig promotie en volgde op 1 januari 1952 de toenmalige hoofdbaas v. d. Spek op. Met veel toewijding en energie gaf hij zich aan zijn taak, die veel van hem zou eisen. Niet alleen de organisatie van het werk vergde veel, maar ook de arbeidspro blemen en de wijzigingen in de gevestigde verhoudingen vroegen veel inzicht en ge duld. Door zijn persoonlijkheid was hij in de vele besturen en commissies, waarin hij zitting had, een geziene figuur, die met kennis van zaken sprak en naar wie men gaarne luister de. Reeds meer dan 12 jaren was hij voor zitter van de bazenvereniging. Als zodanig heeft hij mede van het 40- en 50-jarig jubi leum van deze vereniging een succes weten te maken. Hij was o.a. lid van het bestuur van het Pensioenfonds en lid van de kleine Commissie van de Ondernemingsraad en genoot ook in die functies bij zijn medebe stuursleden veel gezag. Aan zijn inzicht werd veel waarde gehecht, zowel door zijn supérieuren als door zijn medewerkers. Vooral de positie van de direct-leidinggevenden in de onderneming ging hem ter harte en vele malen versche nen geschriften van zijn hand, die dit pro bleem tot onderwerp hadden. Enkele hier van werden landelijk bekroond, een eer die hem volkomen verdiend toekwam. Vooral de laatste jaren, waarin vele verlengingen, gro te reparaties en verbouwingen van schepen in samenwerking met de andere hoofdafde lingen van ons bedrijf of andere werven werden uitgevoerd, speelde de heer Van Berkel een belangrijke rol bij de coördinatie van werkzaamheden, maatvoering, mate riaal-voorziening, uitwisseling van werkne mers en vele andere zaken. Op dit punt zullen wij hem zeer missen, maar nog belangrijker is, dat wij een goed en karaktervol mens verloren, die openstond voor iedereen en die eerlijk en oprecht zijn mening durfde zeggen. Hij blijft in onze her innering een goed strijder, die steun zocht en vond in zijn levensbeschouwing. Zijn heengaan is voor ons bedrijf een onher stelbaar verlies. 30

Wilton Fijenoord Nieuws | 1969 | | pagina 32