Inbinden jaargangen Nieuwe middensectie voor „Streefkerk" ■mrm Evenals vorige jaren bestaat ook ditmaal de gelegenheid de jaar gang van het vorig jaar van het Wilton-Fijenoord Nieuws te laten inbinden. U gelieve daartoe de nummers van het blad in te leveren bij de afdeling Personeelsadmini stratie. De prijs van het inbinden be draagt 9,—. uit, dat het scheepsdeel als ver loren kon worden beschouwd, maar het werd niet definitief op gegeven. Er werden enkele ber gingsvaartuigen en een zand- zuigertje ingeschakeld om het casco te redden. In het zand werd een diepe sleuf gegraven, terwijl het scheepsdeel zelf ook nog moest zakken. Op de zand banken plaatste men bovendien een aantal lieren, die voor de nodige trekkracht moesten zor gen via het speciaal gegraven 'kanaal' kon men het weer naar zijn eigen element doen terug keren. Aan deze bergingsope ratie wijdde de Duitse pers een aantal artikelen, die met enige foto's werden opgesierd. Het karwei slaagde tenslotte toch nog goed en het casco be reikte alsnog de plaats van zijn bestemming: Bremerhaven. Dinsdag 23 december 1969 is de nieuwe middensectie voor de „Streefkerk" van de Veree- nigde Nederlandsche Scheep vaartmaatschappij (V.N.S.) tus sen het voor- en achterschip geplaatst. De „Streefkerk" ligt aan onze werf voor verlenging. W.F. zal zeven zogenaamde „S"- kerk schepen van de V.N.S. met ongeveer 20 meter verlengen. Momenteel is men reeds bezig met diverse secties voor de vol gende schepen uit deze serie. De „Streefkerk" kwam enige tijd geleden aan de werf om te wor den „doorgesneden". Nadat het voorschip was uitgedokt, kon de sectie in dok worden opgeno men, waarna het voorschip weer volgde.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 10