Officiële mededelingen vakantieregeling 1970 Het veilig gebruik van hand- en hijs gereedschappen PREVENTJE De schoolvakanties (gewoon lager onderwijs) vallen voor Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen in dezelfde periode. namelijk van 29 juni t/m 7 augustus 1970 Ouders van kinderen, die een andere onderwijsinstelling bezoeken (bijz. lager onderwijs, Mulo, middelbaar onderwijs enz.) wordt aan bevolen de voor hun kinderen geldende vakantie-regeling op te vra gen. Na overleg met de Ondernemingsraad werd de aaneengesloten va kantie van twee weken (waarin dus twee maal vijf is tien werkdagen vallen) vastgesteld op het tijdvak: 20 t/m 31 juli 1970 De aaneengesloten vakantie begint dus op maandag. Voor die afde lingen, welke met onderhoudswerkzaamheden zijn belast, zal ge tracht worden de vakantie zoveel mogelijk buiten de bovengenoemde aaneengesloten vakantieperiode vast te stellen. De overgebleven snipperdagen kunnen onder de daarvoor geldende voorwaarden worden opgenomen. Er zal geen vrijaf voor eigen rekening worden gegeven. Uiteraard geldt bovengenoemde vakantie-regeling slechts ten volle voor hen, die op 1 januari reeds bij de onderneming werkzaam waren en gedurende het gehple jaar 1970 in dienst blijven. Een ieder is gehouden het juiste tijdvak van zijn vakantie vóór 1 april a.s. op te geven aan de baas van zijn afdeling. Slechts in bij zondere gevallen zal aan het verzoek om de vakantie buiten deze periode te mogen opnemen, tegemoet gekomen worden. Als bijzon der geval zal o.a. het doorbrengen van de vakantie in Heidebad gelden. Er wordt op gewezen, dat de vakanties voor de bouwvakken worden gegeven in de periode van 27 juli t/m 7 augustus 1970 zowel voor het Noorden als het Zuiden van het land. Bij de loonbetaling van 16 januari 1970 zijn bij de loonslips for mulieren gedaan, welke vóór 1 april a.s. ingevuld bij de baas van de afdeling moeten worden ingeleverd. Zij, die niet tijdig opge ven, wanneer zij met vakantie willen gaan, moeten er op rekenen, dat zij zoveel mogelijk zullen worden ingedeeld in bovengenoemde periode. In verband met eventuele wijzigingen in de schoolvakanties enz., wordt geadviseerd geen afspraken voor de vakanties van het jaar 1971 te maken. De Directie Vele ongevallen vinden plaats doordat veilige werkgewoonten met hand- en hijsgereedschap pen niet worden gevolgd. Deze ongevallen zijn kostbaar voor iedereen. Niet alleen dat pijn, ongemak en medische behandeling het gevolg zijn, zij veroorzaken ook verlies aan werkuren en dus productieverlies, benevens an dere verliezen, zoals materiële schade, kwaliteitsverlies, enz. leder jaar vormen letsels, ver kregen tijdens werk met hand en hijsgereedschappen, een aanmerkelijk deel van alle in ons bedrijf voorkomende onge vallen. De enige manier om dit verlies te doen ophouden is door het voorkomen van deze ongevallen, dus door het wegnemen van de oorzaken. Wat denkt u (tussen haakjes) van de twee kriktakels zoals op 9

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 11