en in de praktijk is het allemaal kon gehandhaafd blijven, alleen zo uitgekomen ook. De schroef de spoed moest iets worden ver- Een kijkje in de machinekamer anderd". De inmiddels binnengekomen heer Vermeiden maakt een grap je. „Tja, die roomklopper kon gehandhaafd worden. Overigens heeft het schip een fikse power- injectie gekregen". De heer Nederlof beaamt dat. „Nou en of. De motor reageert ontzettend fel. Hij is gauw op snelheid". Volgens de beide heren heeft het schip nog een snor gekre gen ook. Daarbij wordt gedoeld op de enorme boeggolf, die on der het varen schuimend tegen de steven omhoog kruipt om daarna spetterend in fijne witte waterdroppels uiteen te spatten. Inderdaad: net een reusachtige witte knevel, maar dan zonder tabakslucht. Kapitein Schippers geeft plas tisch zijn mening. „Dat oude or gel werd afgekeurd. Het schip ligt nu veel rustiger op het wa ter en bovendien is het nu vei liger varen. De trekkracht is gro ter. Deze nam van ruim zeven ton toe tot 10 ton. Dat moet ook wel. De steeds groter wor dende schepen vragen nu een maal ook krachtiger slepers. We beschikken nu ook over een zware perion rekker (tros)". De bemanning is verguld met de nieuwe motor. „Het is voor ons zelf nu eigenlijk leuker ge worden. Het is prettiger werken. Alleen die tros. Als die nat wordt, krijg je hem bijna niet binnen. Een kaapstandertje zou de oplossing zijn". De machinist geeft als man, die het meest met het „hart" te ma ken heeft, een kort doch krach tig oordeel. „Het is een prima motor, een prachtige machine kamer en je kunt zeggen, dat we nu in een paradijs leven". 2

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 4