Vorming en Opleiding Introductiedag als kennismaking met het bedrijf Een hevige bui van nieuwe in drukken ontlaadt zich boven je hoofd als je als nieuwe werkne mer ons bedrijf binnenkomt. Je lijkt haast te verdrinken, maar al gauw strekt zich een helpende hand uit: de introductie-dag! Want daar sta je dan: zomaar, in een vreemd dorp met onbeken de straten en gebouwen, die je nog stuk voor stuk moet leren kennen. Dat geldt eveneens voor de uitgebreide bevolking van dit dorpje aan de waterkant, dat WF heet. Maar zoals gezegd: de nieuwko mers worden aan de hand geno men om enigszins de weg te le ren kennen. Dat gebeurt tijdens de genoemde dag, die reeds lang geleden werd ingesteld. De ochtend begint met een in leiding van de heer Valk. Zijn verhaal gaat onder andere over de Nederlandse scheepsbouw en de rol, die WF hierin speelt. Hij legt uit waarom ons bedrijf is opgebouwd uit drie hoofdaf delingen: Reparatie, Nieuwbouw en Algemene Werktuigbouw. Uiteraard komt de Rijn-Schelde Groep ter sprake en het plan om op de Maasvlakte een reuze dok te bouwen. Dan stapt de heer Voorbach binnen. De door hem gegeven tips betreffen de arbeidsvoor waarden. ,,U vindt het misschien een wat droge kost, maar het is toch wel belangrijk hier het één en ander van te weten". Onder andere komen aan de orde: de wijze van uitbetaling, de werk tijden, de werkklassen, het groepsvervoer, de vakantierege lingen, de verenigingen en hij vraagt speciale aandacht voor de wijze van ziekmelden. Ook de heer Lagerveld draagt zijn steentje bij tijdens dit „weg wijs" maken. Op een planbord kleeft hij diverse strookjes om het ontstaan van het bedrijf te verduidelijken. De geschiedenis strekt zich uit over Wilton en Fijenoord en de latere fusie tus sen deze twee ondernemingen. De heer Lagerveld. Hij diept het hele verleden uit. Daarna toont hij dia's om een visueel beeld van de productie te geven. Dat laatste uiteraard in vogelvlucht. Uitleg door de heer Voorbach. 8

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 10