Nieuws van de RIJN-SCHELDE partners Maasvlakte de plaats voor vestiging van nieuwe reparatiewerf Onlangs is een rapport versche nen getiteld: „Reparatiefacilitei ten voor grote schepen in Ne derland". Dit rapport is in op dracht van de Rijn-Schelde Groep opgesteld door Frederic R. Harris (Holland) N.V. en As sociated Industrial Consultants Nederland N.V. Het doel van het onderzoek was na te gaan in hoeverre de ves tiging van een moderne repara tiewerf voor zeer grote schepen in Nederland economisch, tech nisch en sociaal uitvoerbaar en verantwoord is. Een van de belangrijkste conclu sies van het rapport luidt, dat de scheepsreparatiemarkt in 1975 groot genoeg is om twee droog dokken voor onderhoud en re paratie van schepen groter dan 160.000 tdw. in het gebied van de Nieuwe Waterweg te recht vaardigen. Van zeer groot be lang achten de rapporteurs als onderdeel van een nieuwe re paratiewerf voor grote tanksche pen een moderne en doelmatige tankercleaninginstallatie. Maasvlakte De reparatiemarkt voor zeer gro te schepen groeit volgens de rapporteurs bijzonder snel en zal in 1980 een niveau van 75 mil joen bereiken. De traditionele scheepsreparatiemarkt zal daar entegen in de toekomst blijven afnemen. Uit het onderzoek is gebleken dat de Maasvlakte in Nederland de aangewezen plaats is voor de vestiging van een gecombineerd schoonmaak- en reparatiebedrijf voor schepen groter dan 160.000 tdw. Het grootste dok van een dergelijke werf zou in eerste aanleg geschikt moeten zijn voor schepen tot 325.000 tdw. Met de stichting van de nieuwe werf zal een bedrag zijn ge- 11

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 13