punt 1 Veiligheid Uit het dagboek van de veiligheids inspectie De spreuk van de maand Werk nooit op goed geluk, werk veilig! PREVENTJE Nog steeds blijkt, als men de ongevallenrapporten doorleest, dat een aantal van onze mede werkers nog onvoldoende reke ning houdt met het feit dat ook zij veilig moeten werken om let sel te voorkomen. Een aantal van onze medewer kers leven nog steeds in de ver onderstelling dat hen geen on geval kan overkomen, totdat blijkt dat deze redenering niet opgaat. Wij mensen zijn niet zonder te kortkomingen, maar wij kunnen wel het werken op goed geluk zoveel mogelijk uitschakelen en ons gezond verstand gebruiken bij de aanpak van ons werk. Leest u de volgende ongevallen maar: Staande op een stapel blokken om enkele werkzaamheden te verrichten, viel de stapel blokken om en getroffene viel naar bene den. Zijn er in de afdeling geen goede trapjes en ladders! Dan moet er met de baas over ge sproken worden. Kneuzing van de linkervoet was het resultaat. Tijdens het lassen en afbikken van de hete slak is dit in schoen gevallen. Door beenkappen of sous-pieds te dragen, waarvan de schacht over de schoen sluit, is het in de schoenen springen van las- en branddruppels in bij na alle gevallen uitgesloten. Slachtoffer liep brandwond op aan rechter wreef. Bij werkzaamheden in de ma chinekamer van een schip, het hoofd gestoten tegen een uitste kende balk. Verwonding aan het hoofd. Een helm kan er beter tegen. Tijdens solderen aan een aan recht is soldeerwater in oog ge komen. Roodheid en een pijnlijk oog was het resultaat. Oogbescherming had dit zeker voorkomen. Ja, hier kunnen we het wel weer bij laten. Het is maar een greep. Wij zijn allen in staat om een zekere verantwoordelijkheid te dragen, van hoog tot laag. Laat dan iedereen datgene doen om veilig werken in gematigde zin te bevorderen, in het belang van alle bedrijfsgenoten. A.P. Dit was de spreuk voor decem ber 1969 en januari 1970. De spreuk weten, is voor de da mes die bezocht worden, geen zaak van goed geluk. Dit is een voudig het feit van een goede communicatie tussen de vrouw en het bedrijf via de heer des 14

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 16