„Mammoet" in dienst gesteld „Wij hopen in de zeventiger ja ren en ook in het jaar 2000+ de zelfde vooraanstaande plaats onder de grootste scheepsrepa- rateurs ter wereld in te nemen als thans. Met de drijvende kraan „Mammoet" leveren wij daaraan nu een bijdrage". Dit zei het lid der directie, de heer C. H. Meeuwisse, tijdens de overdracht en indienststelling van onze nieuwe en unieke aan winst. In zijn op de toekomst ge richte visie betrok de heer Meeuwisse uiteraard de optre dende schaalvergroting in de scheepsbouw en de daarvoor „Titan" gaat vervangen. „Die is 60 jaar oud en gaat met pen sioen. Wij zien haar met een vleugje weemoed gaan, want zij draagt tenslotte een stukje ge schiedenis met zich. Ik denk vooral aan het moment, dat hij in het stormrampjaar 1953 bij hoog water in de buurt van Bol nes in een weiland is terecht ge komen. We pensioneren de „Ti tan" niet vanwege zijn leeftijd, maar hij kan nu eenmaal in deze moderne tijd niet aan de steeds hogere eisen voldoen". Hij releveerde nog de dag van de 31ste maart van het vorig jaar. „Mevrouw Blommers, u ver richtte toen de doop van de pon ton bij zeer, zeer slecht weer. noodzakelijk geworden repara- tiewerf, die in Rijn-Schelde ver band op de Maasvlakte zal ver rijzen. „Door zijn constructie, waardoor een sprei van 18 meter bij een last van 200 ton bereikt kan wor den, (gemeten vanuit de voor kant ponton), is de kraan in staat de allergrootste schepen te be handelen". De heer Meeuwisse wees nog eens met klem op de zich wijzi gende omstandigheden. „Om bij de eersten in de rangorde van scheepsreparateurs te blijven, dient de uitrusting van een werf te worden aangepast, zowel wat betreft de dokken als de kranen enzovoorts. Ik hoop, dat de be manning van de „Mammoet" zich er van bewust zal zijn, dat zij met een enorm kostbaar ap paraat gaat werken. De con structie kost in haar totaliteit on geveer vijf miljoen gulden!" Tevoren had spreker opgemerkt, dat de „Mammoet" de oude bok Op de voorgrond, gezeten tussen de heer Wilton en Mevrouw Ooms- Kappetein, Mevrouw Blommers. Erachter, tussen de heren Van der Vorm en Teschmacher, de heren Van der Tas en Melcherts van de R.D.M. De heer C. H. Meeuwisse overhandigde, bij wijze van officiële indienststel ling, het klasse-certificaat van Bureau Veritas aan de heer Keetbaas Hoofd afdeling Reparatie. 1

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 3