Bedrijfsfilm 1969: een boeiende rolprent „De achterstand hebben we re delijk ingelopen. We kunnen dus zeggen, dat het weer beter gaat met ons bedrijf". Dit zei het lid der directie, ir. B. Wilton, woens dagmiddag 11 februari tijdens de première van het Bedrijfsjour- naal 1969, dat toen in „De Doe len" te Rotterdam voor de ge pensioneerden van WF werd vertoond. De heer Wilton vervolgde: „Ook onze Nieuwbouw is goed van werk voorzien. Ik breng u de Sea-Land order in herinnering. Het afgelopen jaar hadden we een goede werkbezetting, terwijl u door de film zal worden ge- Vee/ belangstelling voor de film. ieder jaar weer de oude beken den terug te zien. Zijn toespraak doorspekte hij hier en daar met een vrolijke noot, zodat de stem ming er bij het begin al goed inzat. De film is er dit jaar één gewor den van beweging en doorkijk jes. Doorkijkjes in de betekenis van openingen in de diverse constructies, zoals metalen spij len van bijvoorbeeld kranen. Hierdoor is een artistieke bena dering van de te filmen onder werpen bereikt; een boeiend lij nenspel met erachter het gestoei van de mens met zijn materiaal. Zo zien we een langzaam bewe gende tandwielkast, bungelend aan de 200 tons portaalkraan van het grote dok 8, een destil latiekolom in een grote bok op de Nieuwe Waterweg. Grote ap paraten, onderbroken door clo se-ups van hijsogen, kabels en draaiende wielen van enorme trucks, die de straatstenen doen bewegen. Fijne beelden, die de dynamiek van een grote werf tot uitdrukking brengen. Zoals altijd zoekt de heer De Wit met zijn toond, dat er ook steeds weer nieuwe fabricage-methoden hun intrede in ons bedrijf doen". Hij merkte voorts op, dat dit de 18de film in successie is. „De heer De Wit zorgt in samenwerking met de afdeling Fotografie voor de opnamen en de montage, terwijl hij met de heer De Ronde de tekst en het geluid verzorgt. Het gesproken woord is van de heer De Ronde". De heer Wilton vond het prettig De heer Wilton spreekt de aanwezigen toe. 4

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 6