Ir. O. J. van der Vorm installeerde de groepscommissies camera de beweging en toch ontstaat weer telkens een ande re rolprent. Zijn oog zoekt uiter aard ook de feestelijkheden. De tewaterlatingen van de zuster schepen „La Quinta" en „La Ha cienda" kregen een verdiende aandacht, maar ook grote repa- ratiekarweien zijn op het gevoe lige materiaal vastgelegd. Onder andere het enorme werk, dat de „Benedict" vergde of de „Karei Doorman" (nu de „25 de Mayo"). De nieuwe werkmethoden wer den eveneens door het filmisch oog van de heer De Wit gevan gen: het bekleden van roeren en assen door middel van lassen onder poederdek, het schoon maken en verven van een scheepshuid, de telerex-brand- snijmachine en de nieuwe teken kamer 1 10. Er waren onderwerpen te kust en te keur met door de hele film heen de mens als een centraal gegeven. En tot slot een positie ve blik op de toekomst en wel met name de te bouwen werf op de Maasvlakte, waar nog het wa ter speelt met het opgespoten zand, waaruit het opstijgende WF-embleem in Rijn-Schelde verband eens werkelijkheid zal worden in de vorm van tastbare materialen. Na de pauze werd de speelfilm „Texas across the river" ver toond, waarnaar de vele aanwe zigen met genoegen hebben ge keken. „De eerste vergaderingen heb ben nu plaatsgevonden. We hebben de beste verwachtingen aangaande het goed functione ren van de Groepscommissies". De heer Jung, lid van de Kleine Commissie van de Onderne mingsraad, met wie wij een ge sprek hebben over deze aange legenheid, spreekt als zijn over tuiging uit, dat deze commissies de communicatie in het bedrijf ten goede komen. „Zij geven de werknemers een brok inspraak in positieve zin". Zijn oordeel vormt hij in korte bewoordingen, maar daardoor juist duidelijk. „In december heeft het directie lid, de heer Van der Vorm, zijn installatie-rede gehouden, tij dens welke hij het doel en de werkwijze van de commissies uiteenzette. Aan de hand van het reglement gaf hij ook een over zicht van de verkiezingsproce dure. Als gastspreker is toen de heer Vroombout van de A.N.M.B. opgetreden, die een interessante causerie hield over het onder werp „communicatie". De aan wezigen stelden daarover veel vragen, zodat de bijeenkomst duurde van 's middags 3.45 uur tot 's avonds 8.45 uur". Dan gaan we wat dieper in op de commissies zelf. „Ze zijn geënt op de organisatie van het bedrijf. Dat wil zeggen, dat iede re hoofdafdeling zo'n commissie in haar midden heeft. Er zijn er zeven, namelijk voor de afde lingen Reparatie, Nieuwbouw, Algemene Werktuigbouw, Fitte- rij, Bedrijfsdienst, Algemene Werktuigbouw Reparatie en Al gemene Werktuigbouw Nieuw bouw. Er wordt naar gestreefd, dat iedere commissie bestaat uit leden, die zoveel mogelijk de afdelingen van de betreffende hoofdafdeling vertegenwoordi gen. Bovendien worden één of twee leden van de Onderne mingsraad per commissie toe gevoegd. Als voorzitter treedt een bedrijfsleider op". Het blijkt dat de candidaatstel- ling van de leden geschiedt door de vakbonden. Natuurlijk is er een taakstelling? „Ja, uiteraard. Deze komt hoofd zakelijk neer op de behandeling van de afdelingsproblematiek, het beleid, de productiviteit, het uitwisselen van informatie naar boven en naar beneden. De voorzitter zal zoveel mogelijk in zicht in het beleid geven. Deze informatie wordt dan weer via verslaggeving uitgedragen. In derdaad, de commissies hebben voor het overgrote deel een ad viserende taak". Het feit, dat de Ondernemings raad in de commissies is verte genwoordigd, is een aantrekke lijk aspect. De heer Jung is daar dik tevreden mee. „Je krijgt zo een wisselwerking tussen de Ondernemingsraad, die het gro te veld bestrijkt, en de Groeps commissies, die in de gelegen heid zijn op detailkwesties in te gaan". De heer Jung benadrukt nog maals, dat met de installatie in een behoefte is voorzien. De op richting van de Groepscommis sies is een positieve benadering in een moderne beleidsvoering. De Groepscommissies zijn als volgt samengesteld: 5

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 7