Verkiezingen Kritiek Ondernemingsraad De verkiezingen voor een nieu we Ondernemingsraad staan voor de deur: iedere werknemer kan op 13 en 14 mei zijn stem uitbrengen. Een woord van aanmoediging om ook inderdaad deel te ne men aan deze verkiezingen is zeker op zijn plaats. Juist om dat velen onder ons nog het ho ge percentage wegblijvers bij de recentelijke verkiezingen voor de Provinciale Staten in het ach terhoofd hebben. De afschaf fing van de stemverplichting toonde overduidelijk, dat er over het algemeen wel het één en ander aan de animo, voor derge lijke in een democratie toch be langrijke zaken, mankeert. Wil men een parallel trekken tussen genoemde verkiezingen en die voor de Ondernemings raad dan geldt voor beide: er is geen stemverplichting. Wat dat betreft, lopen wij eigenlijk voor op. Maar het zou ons bijzonder verheugen, indien het percen tage wegblijvers bij ons veel la ger zou liggen. Wij gaan ervan uit, dat mensen, die in een be paald bedrijf werken er ook in teresse voor opbrengen en daar om zeker de gelegenheid tot in spraak in de vorm van ver kiezingen niet ongebruikt voorbij zullen laten gaan. De huidige ontwikkelingen in ons maatschappelijk bestel vol trekken zich in een snel tempo. De tegenwoordige maatschap pij is op diverse plaatsen in be weging. Dat is boeiend: zowel om naar te kijken als om aan mee te doen. Eén der resultaten die in de toekomst bereikt zul len worden, is een groei van de belangrijkheid van de On dernemingsraad. Een gevolg daarvan is: een gro tere verantwoording op de schouders van de Onderne mingsraadsleden en in feite eveneens op de schouders van de kiezers. Inspraak is onlosma kelijk verbonden aan verant woordelijkheid. In een bedrijf als het onze moet het mogelijk zijn tot een goede meningsvorming te komen. Dat is in het verleden diverse keren bewezen en dat zal de toekomst ook uitwijzen. Dat geldt voor de werknemers onderling, dat geldt daarnaast voor ons als Directie in het samenspel met de Onder nemingsraad. Ongetwijfeld zul len de meningen daarbij zo nu en dan botsen. Dat is niet erg. Meestentijds zal een compromis gevonden worden: soms niet. En toch zullen wij door een openlijke meningsvorm en eer lijke kritiek verder komen in het belang van het hele bedrijf. Wij houden ons niet doof voor goede kritiek, indien deze inder daad opbouwend is. Het is ech ter een duidelijke zaak, dat de genen, die van het stemrecht voor verkiezingen van een be langrijke instantie als de Onder nemingsraad geen gebruik ma ken en zich dus eigenlijk zelf van de democratische spelre gels binnen onze onderneming distanciëren - zichzelf een be langrijk deel van het recht op kritiek ontzeggen. Wij doen daarom nogmaals een beroep op iedereen zijn stem uit te brengen. De Directie. Het is zo ver: binnen enkele we ken wordt het personeel weer in de gelegenheid gesteld een nieuwe Ondernemingsraad te kiezen. De instelling, die zo dik wijls bloot staat aan kritiek, maar binnen haar beperkte mogelijk heden toch doet, wat in haar vermogen ligt, hoewel de uit komst niet altijd voor een ieder de gewenste is. In het kader van de beperkte mo gelijkheden probeert de Onder nemingsraad in talloze aange legenheden zijn inbreng te ge ven en uit datgene, wat het per soneel toespeelt, suggesties naar voren te brengen. De afge lopen jaren zijn wat dat betreft voor de Ondernemingsraad dan ook niet gemakkelijk geweest. Bij alles, wat wij met elkaar heb ben doorgemaakt, heeft de On dernemingsraad zich toch ge dragen geweten door het perso neel, want wij moesten met zijn allen zonder onderscheid des persoons deze moeilijkheden te boven zien te komen. Daar hebben vele goedwillen- den zich uitermate voor inge spannen en wij hopen dan ook in de toekomst over al deze din gen wat optimistischer geluiden te kunnen laten horen. Maar dan hebben wij daarbij de steun no dig van allen, die willen helpen om een wat rooskleuriger toe komst op te bouwen. U kunt dit doen door ondanks uw kritiek straks uw stem te komen uit brengen op de gestelde kandi daten. Alleen kritiek hebben, is niet voldoende: dan ook helpen om met uw steun aan de Onderne mingsraad alles, wat ons perso neel betreft, in het goede spoor te leiden. Maak daarom gebruik van uw stemrecht. Wat wij nodig hebben, zijn geen "Kniezers, maar Kiezers BI. 1

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 3