Van de O.R. Op donderdag 26 maart 1970 kwam de Ondernemingsraad bijeen in de kantine aan de Kop Haven te Schiedam en besprak de volgende punten: 1 Notulen. De notulen van de vergade ringen van 17, 22 december 1969 en 24 februari 1970 wor den behoudens een enkele opmerking door de O.R. goedgekeurd. 2 Werkclassificatie. Op een vraag van O.R.-leden om werkclassificatie-geval- len vlugger af te handelen, zegt de voorzitter, dat nor male gevallen 6 a 8 weken duren maar dat het bij bij zondere gevallen wat langer duurt. Verscheidene O.R.-le den betwisten dit en vragen om snellere afhandeling. 3 Opstapwagens. De O.R.-leden hebben nog enkele opmerkingen inzake de opstapwagens. Deze zul len nader besproken worden. 4 Parkeerplaats voor auto's bij nachtwerk. De voorzitter deelt de raad mede, dat de parkeerplaats voor de nachtploegen van de machinefabrieken gereed is en in gebruik genomen. 5 Regenkleding. Er wordt door de O.R. opge merkt, dat nog niet bij alle daarvoor in aanmerking ko mende groepen dezelfde procedure voor het verkrij gen van regenkleding ge volgd wordt. De voorzitter deelt mede dat vanaf heden de regenpakken op naam zullen worden verstrekt, ui teraard op een bon van de betreffende baas. 6 Winstdeling. Nogmaals wordt door de O.R. gevraagd naar de uitte keren winstdeling. De voor zitter antwoordt, dat daar verder nog niets van bekend is. Van de zijde van de O.R. dringt men er bij de directie op aan hoe het in de toe komst ook geregeld zal wor den, dat er één gelijke rege ling zal komen in Rijn-Schel- deverband. De voorzitter zegt toe daar later nog op terug te komen. 7 Overalls. Zeer uitgebreid wordt gedis cussieerd over verstrekking van afwijkende overalls voor speciale groepen personeel. De voorzitter deelt de O.R. mede, dat de directie in prin cipe niets voelt om weer voor bepaalde groepen een ander soort overall te ver strekken in verband met de daaraan verbonden konse- kwenties. De raad verzoekt de voorzitter zich toch nog eens over dit punt te bera den. 8 Vervoer. Op een vraag van de O.R.-le- den over de verkeerssituatie bij het Rubensplein, deelt de voorzitter mede, dat dit ge heel een gemeente-aangele genheid is, maar dat hij over dit onderwerp een gesprek met de gemeente Schiedam zal hebben. 9 Reorganisatie. Op een vraag van een O.R.- lid wat eigenlijk de bespa ringen zijn van de reorgani satie, zegt de voorzitter, dat dit moeilijk te berekenen is omdat deze besparingen ook op andere vlakken door werken. 10 Reparatie overwerkvergun- ning. Op de vraag van de voor zitter aan de O.R. om voor de eerstkomende 3 maanden de aanvraag bij de Arbeids inspectie in te dienen om deze vergunning te verlenen, gaf de O.R. aan de voorzitter te kennen, dat hij, gezien de vele problemen, welke door de O.R. en de Kleine Com missie bij de directie zijn aangesneden en de O.R. zeer ontevreden is omtrent de af handeling van deze zaken, de O.R. de behandeling van deze aanvraag twee weken wil uitstellen. 11 O.R.-reglement. De voorzitter dankt de O.R.- leden, die de veranderingen in het O.R.-reglement heb ben voorbereid. 12 Volksbond. De voorzitter geeft de O.R. kennis van een brief, welke de Volksbond gestuurd heeft aan het ministerie van Eco nomische Zaken met de vraag of hij zijn prijzen mag verhogen. 13 Werving De heer Klüte geeft aan de O.R. een uiteenzetting over de wervingscampagne, welke het bedrijf voert en de tot nu toe behaalde resultaten daarvan, die bevredigend zijn. 14 Mutatie. De voorzitter maakt melding van bekendmaking no. 70, waarbij ir. C. Bakker, direc teur van de Motorenfabriek Thomassen, wordt aange steld als coördinator voor structurele uitbestedingen van de machinefabreken van Wilton-Fijenoord en Thomassen. 15 Rondvraag. In de rondvraag werden door de O.R. nog vele vra gen gesteld o.a. over de ge gevens aan de O.R. over in geleende arbeiders en on deraannemers, wanneer ver dere integratie, komt er een bedrijfskrant, arbeidstijd verkorting, regenkleding (goed zichtbare kleur), maas vlakte-project, reisgeldver goeding, verkiezingsdatum O.R. (deze werd door de O.R. vastgesteld op 13 en 14 mei 1970) en zgn. slaapuren. De voorzitter beloofde de O. R. deze zaken te laten be zien en er zo spoedig moge lijk op terug te komen. Schiedam, 2 april 1970. De secretaris, B. Blommers. 2

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 4