Personalia zwaartepunt ligt eigenlijk bij de organisatie: hoe gaan we te werk, hoe pakken we het werk aan. De planning en voorberei ding vergde de nodige tijd. Met diverse factoren diende rekening te worden gehouden. Bijvoor beeld met de grootte van de secties, opdat deze nog feilloos door de luikhoofden zouden kunnen. Alles is uitgekiend en uitgeplozen. Je kan nu rustig stellen, dat het werk op rolletjes loopt". stoelen opgesteld, twee rijen parallel aan elkaar. Erop liggen U-profielen met de zijkanten naar boven als een gootje. Erin heeft men grote kogels uit ko gellagers gelegd. Daarover kun nen weer U-profielen glijden met de zijkanten naar beneden. In principe kunnen de secties zo op hun plaats worden „gere den". Dat gebeurt met zeer geringe, aan de walkraan ont leende kracht." Zijn het zware secties? Kogels in plaats van vetsleden. Dat op rolletjes lopen blijkt geen loze beeldspraak. Er volgt een interessante uiteenzetting over de rol, die de rolletjes spelen. „Zodra de secties door de luik hoofden in het schip zijn gezakt, moeten ze op hun definitieve plaats komen. Hiervoor werkte men gewoonlijk met vetsleden: de hulpmiddelen bij uitstek. Nu passen we echter een nieu we methode toe. Tenminste, niet helemaal nieuw, maar door baas Anker in dit reparatiekarwei ge ïntroduceerd. Dat is wel een nieuwigheid en je zou hem er de geestelijke vader van kunnen noemen. Op de bodem van het dok staan, net als bij sleden, „De gewichten variëren van ca. 90 ton tot ca. 115 ton. De breed te is 13,50 m, terwijl de breedte van de luikhoofden 10,90 m be draagt." „De 'Mammoet' kan de secties dus niet volkomen horizontaal laten zakken. Geen vuiltje aan de lucht. De walkraan biedt de helpende hand om de secties bij het passeren van de luikhoofden enigszins schuin in te geven. Dat geeft geen problemen". In de secties is de pijpentunnel met zijn ontstellende hoeveelheid pijpen gemonteerd. In dok wor den de leidingen doorverbon den. Maar behalve het werk aan de bodem vindt daarnaast het nor male onderhoud plaats aan de schroef en as en machinekamer, terwijl ook de plunjers voor het openen en sluiten van de luiken worden hersteld. Deze werden bij het ongeluk eveneens ver bogen. Daarom moesten ook de kranen van de bulkcarries aan dacht krijgen. Zij konden ontzet zijn. Het schip moet tevens geduren de de reparatie in lijn worden gehouden. Daarom lijnde men de „Thelogos" goed uit. Eerst in het water, later in dok. Met de regelmaat van de klok rijden de sectiedelen nu op gro te trucks de loodsen uit om op de helling te worden samenge steld tot één sectie, waarna zij gretig door de „Mammoet" wor den gegrepen. En stukje bij beetje groeit de nieuwe bodem van de „Theolo- gos". De bedrijvigheid van de mensen rondom staat borg voor de goede afloop van een mooi stuk werk. Gepensioneerd per 30 april 1970 J. Aarnoudse Bedrijfsleider titulair, Begrotingen, Afdeling Reparatie In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd op onderstaande data eervol ontslag verleend aan: J. H. Gijsen El.lasser 1-5-1970 A. v. Noort Toetser 1-5-1970 H. N. v. Dijk Sj./Bankw. 13-5-1970 M. Hollebrandse Boorder 15-5-1970 DANKBETUIGINGEN werden ontvangen van H. Langman en M. Kluit wegens de belangstelling betoond bij het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. 5

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 7