Verlenging S-kerk schepen vordert in vlot tempo „Deze verlengingen gelden als zeer ingewikkeld". Deze mening sprak de heer Koch van de Technische Dienst van Nedlloyd uit tijdens een in de kantine Kop Haven gehouden perscon ferentie over de verlenging van de zeven S-kerk schepen door onze werf. De conferentie werd door ge noemde maatschappij uitge schreven om de pers enigermate inzicht in en achtergronden te geven over het hoe en waarom van dit belangrijke karwei. De heer Koch wees nog eens nadrukkelijk op het belang van het gebruik van een drijvend dok voor dit werk. „Je kunt er goed mee manipuleren en dat is een vereiste, omdat het ingeva ren nieuwe deel lichter is dan het erna volgende voorschip. Dat geeft uiteraard een verschil in diepgang tussen deze beide delen. Daarom vindt als het wa re eerst een dokking plaats om de nieuwe sectie in één lijn te zetten met het geballaste achter toe aan de tweede manipulatie met het dok om nu het voor schip in één lijn te brengen en vervolgens aan elkaar te las sen". De aanwezige verslaggevers kregen de gelegenheid om iets Een sectie voor één der verlengingen in het bouwdok. schip, dat gedurende de opera tie op zijn plaats is blijven staan. Is dit deel eenmaal gekoppeld en aaneen gelast, dan komt men Drie secties op een rijtje in het bouwdok. van de werkzaamheden aan de „Spaarnekerk" in dok 3 te zien. Maar de heer Koch vertelde eerst nog iets over de verbou wing van de dekken in het be staande deel van het schip. En hij merkte op: „De verlengings- tijd per schip bedraagt onge veer 42 dagen. Na de verlen ging blijven de stabiliteit en de snelheid nagenoeg eender". Het is voor de eerste keer in de Nederlandse scheepvaartge schiedenis, dat een gehele klas se van zeven schepen wordt verlengd. Het laadvermogen neemt per schip toe met 1000 ton. De snel werkende tweeling kranen, die op de nieuwe sec ties worden aangebracht, krij gen een hefvermogen van 23 ton en zijn geschikt voor het la den en lossen van containers. Om deze reden hebben andere bestaande dekken in het schip ook klapluiken gekregen. De heer Guurink, chef Verre Oosten-lijnen van de maatschap- 6

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 8