Verlenging van de „Servaaskerk" voor de VNS Het voorschip wordt verhaald. ringsmiddel wordt gebruikt is enorm kostbaar. Als je later weer gaat lassen, moeten de be schadigingen, de z.g. lasplekken opnieuw behandeld worden. Dat zou de zaak maar nodeloos duur maken, nee, het bijwerk wordt zo veel mogelijk beperkt. Helemaal uitschakelen kun je het echter niet". Boven middentank 5 komt een nieuw trunkdek te liggen, dat ongeveer 8 voet hoger ligt dan de rest van het nieuwe dek. „De ladingcapaciteit wordt er inderdaad mee opgevoerd, maar deze trunk komt tevens de trim- ligging van het schip ten goede. Het dekhuis, waar we over spraken, komt op dit trunkdek te staan". De oude pompkamer wordt ge moderniseerd, de nieuwe in richting wordt door de Teken kamer in nauw overleg met de Reder uitgewerkt. In het nieuwe gedeelte komt tussen de diep en ladingtanks nog een hulp- pompkamer. „Daarvoor gebrui ken we de oude pompen". Onderwijl gebeurt er nog meer. „We verrichten nu survey werkzaamheden aan het be staande achterschip, dat ge- De middensectie is ingedokt, het voorschip volgt. De nieuwe sectie voor de „Ser- vaaskerk" is bij Wilton-Fijenoord tussen het voor- en achterschip gevaren. Dit schip van de Vereenigde Nederlandsche Scheepvaart maatschappij (V.N.S.) ligt bij ons in dok om met ongeveer 20 me ter te worden verlengd. Het is het vijfde in een serie van zeven schepen, die verlengd worden. Al eerder kwamen de „Streef kerk", „Sinoutskerk", „Schie- kerk" en „Spaarnekerk" gereed. „Rygja" heette het toen. Nu is het eigendom van de Common Wealth Group en is dus Ameri kaans bezit geworden. „De „Corco" dient nu aan de eisen van American Bureau of Ship ping te voldoen". In samenwerking met het Scheepsbouwkundig Proef station te Wageningen werd de gunstigste scheepsvorm voor het „opgeblazen" schip bepaald. Tot dit doel werden model- proeven verricht. Op de werf gaan de werkzaam heden gestaag door. Als ge bruikelijk wordt zo'n karwei ge heel gepland, zodat dagelijks de „stand" bekend is. Het mo ment is aangebroken, dat de afdeling montage begint met het samenstellen van het nieuwe midden- en voorschip: een om vangrijk karwei, dat naar het zich laat aanzien „volgens plan" zal worden uitgevoerd. handhaafd blijft. De tanker was vroeger geklasseerd bij Det Norske Veritas, omdat het schip toen eigendom van een Noorse rederij was. 11

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 13