GIUSEPPE GIULIETTI" GEREPAREERD Met herstelde machinekamer weer naar zee terug „Zo'n gaatje in de huid maken is voor een buitenstaander meestal nogal spectaculair. Ty pisch eigenlijk... Het uitbreken van de bordessen in de schacht van de machinekamer om de weg voor transport vrij te maken vergt veel meer tijd en werk". Tot deze opmerking komt de heer Van Leeuwen tijdens zijn verhaal over de uitgebreide herstelwerkzaamheden in de door waterschade geplaagde machinekamer van de Italiaanse tanker „Giuseppe Giulietti" (27.000 dwt). Het schip liep de schade op in de Antwerpse haven, toen een lage inlaatafsluiter defect raak te, waardoor het water vrijelijk naar binnen stroomde. „Je moet het je eens indenken: de hele zaak kwam blank te staan". De heer Van Leeuwen („het is zeer druk aan de werf, want reders laten bij voorkeur graag hun tankers 's zomers re pareren") wijst een en ander op een tekening aan. „Na het onge val ging de kortweg ,,GG" ge naamde „Giuseppe Giulietti" in Antwerpen in dok voor een in spectie en noodreparatie. Men bracht er een blindplaat op de inlaatkast aan om deze tijdelijk te dichten. Diverse werven schreven op dit karwei in, maar WF kreeg de order". Schade De waterschade maakte het rei nigen van de machine-installatie tot een bittere noodzaak. Het zijn de onderdelen, die te ma ken hebben met de voortstuwing en die voor wat men zou kunnen noemen de leefbaarheid op het schip: het sanitair, de drink water- en electriciteitsvoorzie- ning. „We hebben alle isolatie in de machinekamer en het ketelruim vernieuwd. Ook zorgden wij voor nieuwe bemetseling van de drie hoofdketels. Alle hoofd- en hulp werktuigen (noodzakelijk voor de voortstuwing) en het eerder genoemd sanitair enz. zijn open gemaakt en geïnspecteerd". „Maar", vult hij aan, „er is een grote hoeveelheid extra werk bij de hoofdopdracht gekomen. Twee nieuwe turbogenerators zijn geleverd en geplaatst. Een dergelijke reparatie komt niet zo gek veel voor. Je kan het zonder meer een boeiend en groot job noemen". 3

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 5