PREVENTJE PUNT EEN VEILIGHEID Op maandagochtend 17 augus tus vond in de scheepsbouw- loods in een gedeelte van de zuurstofleiding een explosie plaats, waardoor met een gewel dige klap drie afsluiters van de zuurstofleiding afsprongen en als bomscherven door de loods vlogen. Gelukkig deden zich geen per soonlijke ongevallen voor, ter wijl de kans op ernstig letsel ze ker aanwezig was. Waardoor kan in de zuurstoflei ding een explosief mengsel ont staan? Bij het einde van de werkzaam heden op de laatste dag vóór een weekeinde of andere vrije dag wordt de zuurstoftoevoer in de leidingen afgesloten. Dit wordt in de gebouwen verzorgd door de ,,Gas- en Zuurstof- dienst". Voor de schepen wordt dit behandeld door de „Aan- sluitdienst". De gasdruk blijft op de gaslei ding staan i.v.m. verwarmings toestellen, douches, enz. Wanneer snijbranders, lasbran- ders, heetstookapparaten op gas- en zuurstofleidingen aange sloten blijven, kan zich op de lange duur, zoals tijdens week einde of vrije dag, het volgende voordoen: Het gas kan via het apparaat in de zuurstofleiding terechtkomen wanneer de gas- en zuurstof kranen aan het apparaat lekken, of iets of geheel open blijven staan. Het gevolg is, dat door het weer openen van de zuurstofafsluiters een explosief mengsel ontstaat, dat tijdens of na het aansteken van snij-, las- of heetstookappa- ratuur tot ontploffing kan komen met alle nare gevolgen van dien. Vandaar dat de verbinding gas- en zuurstof moet worden verbro ken door het apparaat los te koppelen van de slangen (direc tievoorschrift van 30 januari 1962). Om herhaling van dit soort on gevallen te voorkomen, blijft ri- Als bomscherven vlogen de afsluiters door de scheepsbouwloods waarvan u de restanten hier ziet afgebeeld goureuze toepassing van dit voorschrift primair. Helpt allen hieraan mede, diege nen die met de apparatuur wer ken en het toezicht, om de nale ving te verzekeren. Bedenkt wel: Veiligheid op het bedrijf, is zekerheid voor het gezin! A. Potuyt. WIE WEET HET BESTE VEILIGHEIDSONDERSCHRIFT Bij bijgaande afbeelding ont breekt het onderschrift. Onze vraag is, wie weet het beste on derschrift hierbij te vinden? Nu de spreukenactie tot het ver leden behoort, lijkt het goed de veiligheid weer eens op een an dere manier onder de aandacht te brengen. Bij voldoende deelneming zul len wij een aantal malen - om de 2 maanden - een veiligheids plaatje zonder woorden in het W.F.-nieuws opnemen. Aan u vragen wij, bedenk hier voor het naar uw mening juiste en leukste onderschrift. De twee beste inzendingen zul len met een prijs worden be loond. Wie kunnen er deelnemen? Deelneming geldt voor alle me dewerkers van ons bedrijf met hun inwonende gezinsleden. Een commissie uit de onderne mingsraad en veiligheidsdienst zal de inzendingen beoordelen. Correspondentie aangaande de beoordeling is niet mogelijk. De Veiligheidsdienst. 9

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 11