Jaarlijkse diploma-uitreiking van Bedrijfsschool Vorming en Opleiding De heer Wilton reikt de prijzen uit „Er heeft eigenlijk altijd een kloof tussen de generaties be staan. Een heleboel zaken, waaraan wij ons in onze jeugd hechtten, zegt jullie niets meer". Tijdens zijn toespraak tot de 99 Bedrijfsschool-leerlingen, die dit jaar 167 diploma's behaalden, ging de heer ir B. Wilton in op het bestaande generatieverschil en de zich snel voltrekkende veranderingen in de tegenwoor dige maatschappij. De diploma uitreiking vond, zoals ieder jaar, plaats in de kantine Hoofdkan toor. „De verhouding tussen jullie en ons ouderen verandert. En dat gaat snel in deze tijd. In onze tijd bestonden er nog sprookjes. Maar die zijn voor jullie al wer kelijkheid geworden. Denk al leen al aan de reis naar de maan. Het indrukwekkende daarvan was onder meer, dat je zelfs de plek kon zien, waar die mannen landden. Geweldig! In mijn tijd kwam pas de radio in zwang en waren er nog mensen, die er persé nog geen wilden". Hij wees erop, dat er voor de huidige jeugd wel problemen bestaan. „Een groot probleem is voor jullie je in een groot bedrijf thuis te voelen. Dat moet je ech ter voor een heel groot deel zelf doen. Het is een goede zaak het bedrijf kritisch te bekijken. En kom je tot kritiek op bepaalde toestanden, dan dien je bij je zelf de oorzaken ervan na te gaan. Dat is belangrijk". Keuze Het aantrekkelijke van de tegen woordige tijd vond de heer Wil ton, dat je zoveel keuzemoge lijkheden hebt. „Een goede keu ze maken is belangrijk. Dat geldt voor je beroep, maar ook voor je huwelijk. In het werk dien je je zo goed mogelijk in te leven in eikaars gedachtensfeer, net als in het huwelijk. Het typische is, dat wanneer je een goed hu welijk hebt, je er niet over praat. Praat je wel, dan is er iets mis". Tot de leerlingen met de beste examen-resultaten (Peter van der Lugt, Bert de Kreij, Karei Niquet en Kees Meerman) zei hij: „Deze prijs in de vorm van een boekwerk moeten jullie niet beschouwen om wat je bereikt hebt, maar eerder als een aan sporing om verder te gaan". En de heer Wilton besloot met: „Jongens tot ziens, ergens bij Wilton-Fijenoord". In zijn openingswoord verwel komde de heer W. G. E. Valk de directieleden ir. B. Wilton en ir O. J. van der Vorm, de stafleden, hoofden van dienst, de bedrijfs leiding, chefs, bazen, functiona rissen van het schoolwezen van de R.D.M., Bemetel, Arbeidsbu reau, diverse scholen uit de om geving, Shell-onderwijs, de le raren en instructeurs, ouders en andere familie-leden van de ge slaagden. „Van 'de Schelde' kon men niet aanwezig zijn wegens de diploma-uitreiking, die in Vlissingen te zelfder ure plaats vond". Overzicht Hij gaf een overzicht van de di verse activiteiten gedurende het afgelopen schooljaar en me- 12

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 14