Containers als magazijn op schepen en in de dokken VOOR MEER EFFICIËNTIE EN GEMAK De afdeling reparatie heeft en kele fraaie gereedschapscon tainers aangeschaft. Twee ervan zijn bestemd om aan boord van in reparatie liggende schepen geplaatst te worden. De drie overige komen bij de dokken te staan. Deze zijn gevuld met ge reedschap voor speciaal schroef- en aswerkzaamheden. Om tweeërlei redenen is deze stap genomen. In de moderne wereld, waarin wij leven, dient steeds efficiënter gewerkt te worden. Daarnaast - maar van even groot belang - betekent het gebruikmaken van de con tainers een tegemoetkoming voor de mensen, die aan boord hun dagtaak vinden. Gereedschap uit container Immers, zij hebben vaak ge reedschap nodig, dat vanwege de afmetingen niet in hun eigen gereedschapskist aanwezig is. In dergelijke - veel voorkomen de - gevallen moet men dan naar de magazijnen toe. Dat houdt in: het schip af en later weer op plus een fikse wande ling of een rit met de opstap- wagen. Vooral het beklimmen van de schepen, die tegenwoor dig steeds grotere afmetingen krijgen, is geen kleinigheid, in dien zich dat diverse keren per dag herhaalt. Het mes snijdt aan twee kanten. De looptijden wor den bekort. Dat is een winst punt voor ons hele bedrijf. En het gemak van de mensen zelf is ermee gebaat. Verantwoording Natuurlijk heeft een aanpak als deze alleen kans van slagen bij medewerking van iedereen. Want men krijgt als het ware zelf een brok verantwoording te dragen voor het uit de container verstrekte gereedschap. Nie mand is er mee gebaat, indien dit aan boord blijft rondslinge ren en niet meer op de bestem de plaats terugkomt. De bazen aan boord beschikken over de sleutels van de containers, die men als een magazijntje op zich kan beschouwen. Van de sleu- telbezitters mag men niet ver langen, dat zij herhaaldelijk per soonlijk vanuit bijvoorbeeld de machinekamer naar boven moe ten om de mensen het verlang de gereedschap te overhandi gen. Het zal vaak voorkomen, dat men zelf de sleutel even meekrijgt om het benodigde ma teriaal te halen. Doel De twee containers, die aan boord geplaatst kunnen worden, hebben als afmetingen: 2.40 x 2.40 x 2.40 m. Hierin ligt keurig het gereedschap voor bijvoor beeld de bankwerkers, fitters en ijzerwerkers opgeslagen. De drie containers voor schroef- en aswerk zijn 3 x 2.40 x 2.40 m. 2

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 4