Mevrouw Segers-Dodemont verlaat WF "Als je alleen voor je salaris werkt is 't mis" "Scheiden doet lijden". Op de drempel van haar afscheid van Wilton-Fijenoord gebruikt direc tiesecretaresse Mevrouw Y(von- ne) H. C. Segers-Dodemont een oud gezegde om enigszins on der woorden te brengen, wat er bij haar vertrek in haar omgaat. "In je werk moet je jezelf kun nen leggen. Dat is ontzettend be langrijk in het leven. Wanneer je hier alleen maar voor je sa laris zit, is er kennelijk iets mis. Zelf een brok verantwoordelijk heid willen en durven dragen, daar komt het op aan. Daarbij is de menselijke factor onmisbaar. Bovendien moet er een stukje warmte in je werk aanwezig zijn. Die heb ik hier gevonden. Naast die warmte is het beweeglijke, het dynamische van WF voor mij aantrekkelijk. Altijd weer andere schepen. Altijd weer andere be zigheid. En dat alles omringd door een goed sociaal leefkli maat". Het menselijke aspect in het werk boeit u nogal. Komt dit voort uit een soort nieuwsgierig heid naar de mens? "Zo zou ik het niet willen stel len. Nee. Maar ieder mens is weer anders, uniek. Het is ge woon prettig met anderen con tact te hebben. Vooral als er na righeid is, is het fijn er voor an deren iets aan te doen of al thans te proberen dit te veran deren". U heeft nu tien jaar bij WF ge werkt, maar blijkt die sociale af fectie ook uit bijvoorbeeld het werk, dat u vóór die periode deed? "Misschien wel. Ik ben drie-en- een-half jaar tandartsassistente geweest. In dat vak kom je veel met mensen in aanraking. Het was een kunst om de patiënten op hun gemak te stellen. Je maakte een praatje en vaak kreeg je dan hele verhalen te horen. Dat werk moest ik ten slotte opgeven, omdat ik aller gisch bleek voor kwikzilver". En toen naar kantoor. Een zware tegenvaller? "Het leek me ontzettend. De hele dag achter een schrijfma chine....! Uiteindelijk kwam ik bij WF. Eerst op de afdeling Personeelsdienst. Heel leuk. Ik kwam met veel mensen uit het bedrijf in aanraking. Daarna kwam het aanbod secretaresse te worden bij meneer Wilton. Dat heb ik lang overwogen. Ik had juist zo veel mensen leren kennen en was bang, dat dat allemaal zou wegvallen. Geluk kig is het anders uitgepakt. Het begin was wel moeilijk. Ik weet nog goed. Meneer Wilton zei: 'Juffrouw in die kast zit dit en in die andere dat. Ik hoop, dat u het allemaal kunt vinden'. Het is gelukt, met veel vallen en op staan. Natuurlijk heb ik blunders gemaakt, daar ontkom je niet aan. Dat is niet erg. Niemand is volmaakt. Wel heb ik het altijd erg gevonden, wanneer ik een fout maakte, die voor mijn baas gevolgen naar buiten had. Een gevolg is echter, dat je steeds beter gaat opletten. Ook bleek, dat het contact met mensen eerder verhevigde dan verflauw de". Kunt u dat aan de hand van een paar voorbeelden illustreren? "Ik heb heel wat prettige Onder nemingsraadsvergaderingen bij gewoond. Ook met de Bazen- vereniging had ik veel contact. Denk alleen maar aan de opstel wedstrijden van het NIVE 'Baas boven baas'. En dan na tuurlijk het jaarlijkse uitstapje van de Harmonie. De Harmonie is trouwens een hartlap van me. Met de mensen ervan had ik contact, omdat meneer Wilton er ere-voorzitter van is". Wat boeit u in een vereniging als de Harmonie? "Wel, om kort te gaan: het meest frappeert me, dat er zoveel men sen met verschillende karakters en beroepen samen zo'n hecht muziekstuk kunnen brengen". Als getrouw medewerkster van het WF-Nieuws toonde u over een "lekker pennetje" te be schikken. Heeft u meer neigin gen tot schrijven? "In de familie van mijn moeder zitten nogal wat artistiekelingen. De dichter Bert Voeten bijvoor beeld is een neef van me. Hij is getrouwd met de schrijfster Marga Minco. Zelf schreef ik veel verhalen over dingen die ik meemaakte, persoonlijke lotge vallen. Maar ik gooide ze altijd weer weg. Opstellen schrijven op school vond ik zalig 11

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 13