Onze kraan rijdsters nog altijd in 't nieuws Tweede Telerex brandsnijmachine in SB-loods Het bedieningspaneel van de nieuwe Telerex brandsnijmachine Sinds kort is in onze Scheeps- bouwloods een tweede Telerex- brandsnijmachine in gebruik ge nomen. De eerste machine kon alleen het vele werk niet meer aan. Dit kwam onder andere ook doordat voor het reparatiewerk meer en meer van de Tekenka mer 1 10 gebruik wordt ge maakt en daardoor ook van de Telerex. Bovendien is de afdeling Nieuw bouw goed van werk voorzien en kan er voor twee machines ruimschoots emplooi worden ge vonden. De tweede machine staat op een zwaardere fundatie en is dientengevolge in staat dikkere platen (van een groter gewicht) te verwerken. De laat ste is daarbij nog voorzien van een tweetal speciale koppen, waarmee ook langs gebogen lij nen laskanten gebrand kunnen worden. Beide machines kunnen desge wenst ingericht worden voor nu merieke besturing: bijvoorbeeld door het invoeren van via de computer samengestelde pons banden in plaats van 1 10 schetsen, zoals thans het geval is. Op de voorpagina: op de voor grond de eerste en erachter de nieuwste 1:10 Telerex brand snijmachine. Op zondag 25 oktober jl. zond het Ikor het bekende program ma "Woord voor woord" van Aart Staartjes voor de televisie uit, waarin een flinke plaats was ingeruimd voor twee van onze WF kraanrijdsters, namelijk me vrouw A. de Heer-Boutestijn en mevrouw C.W. de Waard-Fokker. Onze fotografen maakten van het televisie-scherm bijgaande foto's. Op maandagavond 9 november jl. waren weer twee WF-kraan- rijdsters in het nieuws. Dit keer over de radio in het NOS-pro- gramma 'Recht op de vrouw af'. Aan het woord waren mevrouw De Heer en mejuffrouw J. M. de Lijster. 3

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 5