„Vaten" voor Shell Curagao afgeleverd De nieuwe plaats voor wipkraan bij helling 6. De kraan in actie bij de bouw van het eerste Sea-Land Container-voorschip. Voor het verplaatsen van de 40 tons kraan kwam meer kijken. „Dat gebeurde in samenwerking met de firma Hensen en de bok „Ir. Snip" van Van der Tak. Bij deze wipkraan moest de vlucht in de „evenwichtstand" komen te staan om de hijsdraden te kunnen verwijderen. Je had ook nog te maken met de aandrijf assen voor het topwerk en de compensatietoren van 14 ton. De vlucht woog 115 ton. Deze werd op een ponton gelegd en zo naar de helling gevaren". Portaal „Hierna pakte men het portaal op. Dit gebeurde zogenaamd „verkeerd". Dat houdt in: de be vestiging van de stroppen was zodanig, dat het portaal - han gend in de bok - negentig gra den kon draaien. Dit omdat de hoek waaronder het portaal werd opgepakt, een andere is, dan de hoek waaronder het op de kraanbaan van helling 6 weer moest worden neergezet. Immers, de helling staat lood recht op de rivier, terwijl de kraanbaan voor de garage even wijdig aan het water ligt". In bedrijf In de werkzaamheden hadden de heren Aris, Van Zwieten en Dekker met hun mensen een belangrijk aandeel. De heer Don besluit met: „Toen de kranen op hun nieuwe plaats stonden moest natuurlijk de „lastmomentregeling" nog afge steld worden en werden er nog andere werkzaamheden ver richt. Maar nu staan ze er dan en zijn volop in bedrijf". De „Hydro waterseal carbon" vaten voor de Shell in Curagao zijn door de afdeling Apparaten bouw afgeleverd. Op 25 novem- De Mammoet" heeft de vaten in zijn stro, 10

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 12