Uit de oude doos ber laadde onze drijvende kraan „Mammoet" de twee vaten in het vrachtschip „Socrates". Het zijn twee torens van 10,50 meter hoog en een doorsnede van vier meter. Zij vervullen een taak in het kraakproces van ruwe olie. Het gewicht bedraagt 27.000 kilo per vat. Het bijzondere is, dat er veel monel (een koper-nikkel lege ring) in verwerkt is. Dat hield in: een moeilijke bewerking. Maar het karwei is tot tevredenheid gereed gekomen en ook op tijd. Stoomreddingboot „Prins der Nederlanden", Bouwnummer 222 (Fijenoord) SLOT (63) Tot slot het verslag van een red- dingtocht op 5 augustus 1912, eveneens met A. v. d. Klooster als schipper. ,,'s morgens 4.50 u. bericht van „mijnheer Boot, dat een logger „in het Brielsche Gat was ge strand en opdracht stoom te „maken en er heen te gaan. „5.15 u. vertrokken. Koers Wa- „terweg uit, Z.W.t.W. voor tot de „gestrande logger. Na eerst het „anker uitgezet te hebben zijn „wij op zij gegaan omstreeks 6 „uur. Daar de logger groten deels onder water zat, hebben „we eerst vijf man uit het want „van de voormast gehaald door „middel van ze een lijn toe te „gooien en later vier man van „het achterschip. En in die tus- „schentijd, dat we daar waren „was er nog een man van de „logger afgeraakt, die we later „een paar honderd meter van „de logger weer opgevischt heb- „ben en behouden aan boord „gehaald. „Daar nu deelde de schipper mij „mede, dat er nog twee man „met de boot weg waren ge- „gaan en een man uit het want „was gevallen en geen teeken „van leven meer gaf. „We hebben toen daar nog wat „heen en weer gekruist of we „niets van de boot bespeurden, „maar we konden niets vinden. „Toen hebben we koers gezet „naar de Waterweg. „7.30 u. aangekomen. „Matige Zee. Het was de logger „MA 21. A. v. d. Klooster. „In verband met het hierneven- „staande diene, dat op mijn ge- „geven bevel onmiddellijk „stoom gestookt is. „De vaste bemanning was op tijd „aan boord en na 25 minuten „stooken was er voldoende „stoom en werd uitgevaren. „Het vlug klaar zijn voor vertrek „voor deze redding heeft onge twijfeld goed gewerkt, daar de „toestand waarin de schipbreu- „kelingen zich bevonden kritiek „genoemd kan worden, hetgeen „blijkt uit een hunner die het „helaas zoolang in het want niet „heeft kunnen houden en den „dood in de golven vond. De Sub Agent der Z.H. Mij. tot Redding van Schipbreukelingen te Hoek van Holland. A. Boot. De vaten komen aan boord van de .Socrates" 11

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 13