jubilea De „Prins der Nederlanden" en het zusterschip „President van Heel" hebben vanuit Hoek van Holland vele reddingen verricht. De laatste is op 24 oktober 1921, bij een reddingsactie op de Maasvlakte ten gevolge van zware zeeën omgeslagen. Slechts één opvarende, een ma troos, overleefde de ramp. De zwaar beschadigde reddingboot werd terug gevonden en gerepa reerd. Op 2 maart 1922 werd de „President van Heel" opnieuw in dienst gesteld. In 1929, op 16 januari, overkwam de „Prins der Nederlanden" eenzelfde lot. Tijdens een po ging de opvarenden van het op de Hinder in nood verkerende Letlandse s.s. „Valka" te red den, sloeg het vaartuig om. De gehele, uit acht koppen be staande bemanning, kwam om het leven. De zwaarbeschadigde stoomreddingboot werd van de sterkte afgevoerd. Een jaar later werd de „Presi dent van Heel" eveneens te koop aangeboden. Hoewel de „Prins der Nederlan den" voor de sloop werd ver kocht, is enkele jaren geleden gebleken, dat de boot nog steeds dienst doet. De Zuid-Hollandsche Maat schappij tot Redding van Schip breukelingen ontving namelijk een brief van een in ruste levend oud-Rijnschipper, die in zijn woonschip een deel van het jaar doorbrengt aan de Omval in Amsterdam en het andere deel in Zuid-Frankrijk. Dit woonschip blijkt de voorma lige, meer dan zestig jaar oude, „Prins der Nederlanden" te zijn, thans voorzien van een 60 pk dieselmotor en schroefvoortstu- wing. Dank aan de Zuid-Hollandsche Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen voor het ter beschikking stellen van zoveel gegevens, mag hier niet achter wege blijven. Mogen deze artikelen tevens een aansporing zijn voor onze lezers om zich daadwerkelijk voor de aktiviteiten van het reddingwe zen te interesseren. A. v. D. Het valt niet altijd mee, wan neer je bij de Jubileumviering aanwezig mag zijn om een en ander stenografisch op te ne men, je te beperken tot hetgeen door het betreffende directielid tot de jubilarissen wordt ge sproken. Immers, als vrouw val len je altijd zoveel bijzonderhe den op en ik hoop dat u mij ver gunt deze indrukken vandaag weer te geven. Je komt namelijk binnen in de kantine van het Hoofdkantoor en ziet deze ruimte herschapen in een heel gezellige zaal, waar een groot aantal mensen in af wachting van de dingen die ko men gaan, bijeen zijn. De mees ten van hen hebben zo'n bijeen komst misschien al eens meege maakt van collega's of hebben Prins der Nederlanden" - Z.H M.T.R.V.S. - 1909 Stoomreddingboot - Bouw. No. 222 Fijenoord 12

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 14