PREVENTJE stekend en geeft besparing in de kosten. Premie 275,—. Idee 1196. Ingediend door J. J. Inzender ontwikkelde een hulp- centerstuk dat goed blijkt te vol doen bij het uitlijnen van een roerkoning op de Schiesslas- bank in Mach. Fabr. I. Premie 90,—. De ideeën 1194 en 1195 kwamen niet voor een premie in aanmer king. Hebt u een goed idee, stuur het in. „Bedenk wel, goede ideeën zijn geld waard". A.P. Het blijft: PUNT ÉÉN: VEILIGHEID Nog enkele dagen en de Kerst dagen en het jaar 1970 liggen weer achter ons. Veel indrukken hebben wij dit jaar te verwerken gekregen waarbij wij geconfron teerd werden met spanningen, plezierige en minder prettige za ken. En nu wij aanstonds de Kerstdagen weer gaan beleven is het goed om eens even stil te staan bij de dingen die ons als mens bezighouden en die mede onze weg bepalen. Maar het mag echter niet bij stil staan blijven. Terugblikken is goed als wij daaruit maar de kracht putten om de blik vooruit te richten en daardoor onze koers te bepalen. En hoe was nu onze koers in het bijna afgelopen jaar ten op zichte van de veiligheid? Kun nen wij zeggen dat wij alles de den of nalieten om risico's bij het werk, in het verkeer en ook thuis zoveel mogelijk te beper ken? U weet toch om welke waarden het gaat? De plaat bij dit artikel doet ons denken aan een witte Kerst. Mensen die in een stad wonen zijn meestal niet zo blij met een witte Kerst. Het is in de stad al gauw een schier onbegaanbare moddertroep. Maar mensen die buitenaf wonen weten dat be sneeuwde bomen en velden een verrukkelijk schouwspel bieden. Maar het is in ieder geval zo, sneeuw doet ons denken aan een witte Kerst. Voor een aantal mensen, ook voor een aantal medewerkers van ons bedrijf zal het toch een witte Kerst zijn. Maar niet zoals zij zich dat wensen of verwacht hadden. Zij vieren een witte Kerst omdat zij zelf, of anderen te veel risico's namen, onveilig werkten, verzuimden om machi nes af te schermen of geen ge bruik maakten van de voor hen beschikbare beschuttingsmidde len. Zij vieren een witte Kerst omdat zij tussen brandschone heldere witte lakens liggen in een zie kenhuis of thuis. Neen, zo'n witte Kerst willen wij in feite helemaal niet. En wan neer herstel mogelijk is kunnen wij ons leven ten aanzien van de veiligheid verbeteren. Maar wan neer dat er niet in zit moeten we met een groot stuk verdriet ver der leven en dat is nu hetgeen waar het om gaat! Laten wij tijdens deze feestda gen de goede koers gaan of blij ven varen. Begin het nieuwe jaar goed. Laat na wat niet in het belang is van uw of anders veiligheid, maar doe wel datgene wat de veiligheid kan verhogen. Vaar een veilige koers. Prettige en vooral veilige feestdagen, A. P. 18

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 20