Sint zocht het weer in klucht en humor op Bedrijfsschool Personalia Het uitpakken van de cadeaus „De leraren hebben hun 400,— binnen. Fijn jongens". Meesmui lend keek Sinterklaas over zijn forse snor bij zijn jaarlijks be zoek aan de Bedrijfsschool- leerlingen, dat hij ditmaal met het oog op het week-end op 4 december aflegde. In zijn welkomstwoord sprak de heer Bijlo er zijn tevreden heid over uit, dat de Spaanse „goedsul" ondanks zijn drukke werkzaamheden toch nog tijd had kunnen vrij maken voor dit bezoek. Hij nam zoals gebruikelijk de di verse leerlingen-belhamels en toestanden op de korrel. „In Madrid is de lucht nogal vuil. Ik dacht erover naar Vlaardingen te verhuizen, maar toen Piet in aanraking kwam met een snuf- felpaal, sloeg de meet- en re- gelkamer meteen groot alarm". De op het zwarte bord in de kan tine gemaakte tekening sloeg eveneens op de luchtverontrei niging. De maan scheen niet meer door de bomen, maar boomstammen. „Ik dacht, dat het het elftal van SVV was En onschuldig blikte de Sint rond. Daarna klaagde hij zijn nood. „Met de beleefdheid is het niet zo best meer gesteld. Ze noemen me tegenwoordig al Nicolaas, ook wel Klaas, zonder Sint. Da's toch een afgang". En plotseling tot een opgewonden knaap: „Hé, joh, ben je al van de Liga-kaak af?" Nog een schrobbering. „Jij wilt de gevat te jongen uithangen, hè? Zo ge- zeid de vlotte bink. Daar schiet je niets mee op, hoor". Een andere jongen durfde niet te zingen voor de hele groep. „Wat zeg je? Wel een kerklied. Nee, een mis hoef je niet op te dragen". En tijdens de tanden- inspectie: „Ik zou ze maar eens beter in de prodent zetten. Je hebt wel trouwe ogen. Die doen denken aan mijn vroegere her dershond". Hij danste speels op de luide klanken van het uit vol le borst gezongen Piet Hein, zijn favoriete melodie. Hierna was het voor de jongens uitpakken geblazen van de voor elkaar samengestelde surprises. Kostelijke pakjes met diep erin de leuke presentjes verborgen onder allerlei smeerseltjes en andere troep. Meestal een keu rig stukje huisvlijt, dat grote waardering van de uitpakker kreeg Eén van onze Portugese leer lingen bij de goedheiligman uit Spanje Aangesteld tot onderbaas: Bedrijfsdienst. B. Willemsen, Magazijndienst. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is op onderstaande data eervol ontslag verleend aan: W. Kremer Schipper 4-12-1970 J. Snijders vm. Schilder 4-12-1970 P. Witter IJzerwerker 15-12-1970 J. Hermann Draaier 18-12-1970 Gepensioneerd per 21 decem ber 1970 J. den Bouw, Ex Bedrijfsleider Scheepsbouw. Afdeling Rep. Gepensioneerd per 31 decem ber 1970 L. de Krom. Onderbaas, Bikkers Afdeling Reperatie. C. de Vries. Baas, Koperslagers- Fitters. Afdeling Nieuwbouw. GESLAAGD Voor het diploma van de Neder landse Houtacademie (3-jarige cursus) is geslaagd de heer H. Schenk, onderbaas Houtloods. 22

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 24