AFDELING HARMONIE Het afgelopen jaar was voor de Harmonie een goed jaar en dat ook door het feit, dat deze afde ling 45 jaar bestond. De vereniging is kerngezond en de leden zijn vol energie. Er hebben vele evenementen plaatsgevonden. Het was derhal ve een druk jaar. Er was dan zoals de traditie wil het jaarlijkse winterconcert in de Stadsgehoorzaal in Vlaardin- gen. Gezorgd werd voor de mu zikale omlijsting tijdens de ver toning van het Bedrijfsjournaal in de Doelen. Ter gelegenheid van de manifestatie C '70 werd op Heijplaat in samenwerking met de Harmonie Dockyard en Ons Genoegen (Vlissingen) een uitvoering gegeven en ook opge treden in het centrum van Rot terdam. Onze Harmonie leidde eveneens het défilé van de K.W.-mars en gaf aansluitend een concert in de Plantage te Schiedam. Door de Ned. Ver. Ex-Politieke Ge vangenen en Voormalig Verzet werd twee maal onze medewer king ingeroepen. En wel een keer in Schiedam in verband met het onafhankelijkheidscon gres 1945-1970. En eenmaal in Delft in de Grote Kerk, waar zich onder de toehoorders de minister van C.R.M., dr. M. A. N. Klompé bevond. Beide keren werd met de gemengde koren Wilton-Fijenoord en Excelsior de herdenkingscantate uitgevoerd. Medewerking werd ook verleend bij de viering van het 80-jarig bestaan van Harmonie „Ons Genoegen" te Vlissingen. Te vens werd het sanatorium „St. Jozephsheil" te Bakel (NB) be zocht. Het hoogtepunt was de deelname aan het concours in Amsterdam, waar een eerste prijs in de wacht werd gesleept. Onze Tamboers deden ook dit jaar weer uitstekend werk. Zij traden veelvuldig met succes op. Een eerste prijs werd gewon nen tijdens het door de Schie- damse Gemeenschap uitge schreven drumband-concours. De jeugdharmonie-leden deden weer van zich spreken tijdens de winteruitvoering en het con cert in de Plantage. Vele kinde ren hebben zich als lid aange meld. Ook werd door hen opge treden tijdens de openbare les van de Bedrijfsschool. Tenslotte danken wij de leden voor hun bijzondere medewer king. Maar vooral ook de direc tie en het hoofdbestuur. Het bestuur, leden en dirigent wensen de directie, hoofdbe stuur, besturen en leden van de zusterverenigingen een voor spoedig en gelukkig 1971. Het bestuur van de Harmonie wenst dirigent en leden met hun huisgenoten een bijzonder ge lukkig 1971. Namens het bestuur W. Rissema (secretaris) AFDELING HENGELSPORT Het afgelopen jaar is voor de af deling Hengelsport een goed en succesrijk jaar geweest. Het le dental groeide weer en bereikte het aantal van 43. Tijdens de tien roosterwedstrijden werd er zoals gebruikelijk fel en met alle inzet gestreden. Onze vriend J. F. den Houting werd kam pioen 1970. Hij kreeg in totaal slechts 26 punten. De heren J. v. d. Bijl en J. Zon neveld bezetten met respectie velijk 35 en 38 punten de tweede en derde plaats. Een bewijs, dat de concurrentie voor de boven ste plaats steeds groter wordt. Maar dit in een positieve bete kenis. Hartelijk proficiat aan de kam pioen. Een woord van aanmoedi ging daarnaast aan de overige leden om het komende seizoen nog meer hun best te doen. Ook de jaarlijkse tweekamp met de afdeling Biljart was een suc ces. Het was prima weer. Dat kan niet van de vangst gezegd worden. De hengelaars kwamen als winnaar uit de bus. Maar op 19 december komt de „re turn". Deze zal op het groene la ken worden uitgevochten. De biljarters zijn er op gebrand de hengelaars dan een lesje te ge ven. Hengelaars opgepast: een gewaarschuwd man telt voor twee. Zaterdag 14 november jl. werd de jaarlijkse feest- en contact avond gehouden. Dat gebeurde in Schiedam. De stemming was opperbest en de prijzen waren om van te likkebaarden. Velen bleven tot laat in de nachtelijke uren, waarna zij tevreden huis waarts togen. Namens het bestuur van onze afdeling Hengelsport dank ik de directie en het hoofdbestuur voor de medewerking aan de tweekamp tussen de biljarters en hengelaars. Tot slot wens ik de directie, het hoofdbestuur en alle verenigin gen van Wilton-Fijenoord een gelukkig en voorspoedig 1971. Namens het bestuur W. Meeling (secretaris). AFDELING KLAVERJASSEN Voor onze afdeling Klaverjassen kunnen we zeggen, dat 1970 een goed jaar is geweest. We bestonden 20 jaar en kunnen dus van een jubileumjaar spre ken. Het in de eerste klasse debu terende A team behaalde in de competitie een fraaie vierde plaats. Het B team eindigde in de middenmoot van de tweede klasse. Er werd aan twee concoursen deelgenomen. Het eerste eindig de daarbij op de laatste en het tweede team op de eerste plaats. Gemiddeld genomen geen slechte resultaten. Namens het bestuur wens ik on ze vereniging, de directie, het hoofdbestuur en alle medewer kers prettige Kerstdagen en een voorspoedig Nieuwjaar. Namens het bestuur secretaris H. M. Bernoster AFDELING SCHAKEN Onze zeer goede start in de N.R.S.B. in 1969 hebben we in 1970 voortgezet met als resul taat dat onze beide 8-tallen in resp. de hoofdklasse en de 2e klas op de eerste plaats eindig den. Ook in de wedstrijden om het 25

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 27