Transport van zware secties vraagt improvisatievermogen Baas Meijer: „Je moet durven in dit werk" Een sectie van de „Corco" op weg van de grit- naar de conserveringsloods „In dit werk moet je gewoon durven, niet te bang zijn". Baas Meyer („als je me nodig hebt, vraag je maar naar Sparta Piet") lacht nog een beetje na over wat hem eens overkwam. „We moesten een grote brede sectie op de wagen vervoeren. Zoals je ziet, zijn de straatjes hier wat aan de krappe kant. Voor de kantine 't Blaasje langs drukte de sectie enkele ruiten in en nam achteloos een luifel mee. Die werd rap gemaakt. Maar de volgende dag kwamen we weer met een sectie. Een broertje van de eerste. Hups, daar ging de nieuwe luifel". Hij is op dit punt één en al be rusting geworden. „Tja, de hek ken moeten het ook nogal een keertje ontgelden. We laten soms een heel slagveld na. Maar het kan niet anders". Improviseren Baas Meyer en zijn mannen vor men een hechte groep, die op een prettige manier de opdoe mende problemen in het werk oplost. „We zijn niet altijd even zachtzinnig tegen elkaar, maar de band is prima en gezamen lijk lossen wij de moeilijkheden op. Er moet heel wat geïmprovi seerd worden". Hij vertelt al wandelend en wij zend over het vervoer van sec ties uit de las- en scheepsbouw- loodsen naar de grit- en con- serverings(verf-)loods en van daar naar de hellingen en het nieuwbouwdok. „Je zou er eigenlijk nog een paar grote wagens bij moeten hebben, want de grootste sec ties kunnen maar op één bepaal de wagen worden vervoerd. We hebben er twee met enkele en één met dubbele wielen. Bovendien nog die kleinere met luchtbanden. Daar kan helemaal geen zware sectie op, omdat in 7

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 9