Ondernemingsraad Samenspel Bureau Onder aannemers en Ondernemingsraad Meer aanplakborden voor communicatie Taalproblemen voor onze Turkse medewerkers Werven van medewerkers uit Joegoslavië en Turkije De Kleine Commissie van de Ondernemingsraad heeft inmid dels haar entree gemaakt bij het Bureau Onderaannemers. Dit werd bekend gemaakt tijdens de vergadering van de Onderne mingsraad op 4 februari jl. Eén keer per week komt dit bu reau met de bedrijfsleiders van de diverse afdelingen onder voorzitterschap van één der le den van de directie bijeen. Ge tracht wordt in de toekomst zo veel mogelijk vreemde werk krachten te vervangen door eigen mensen. Daarbij is het be leid momenteel ook gericht op het werven van buitenlands per soneel, gezien de duidelijke be hoefte aan medewerkers. Het personeelsbestand is de laatste tijd gestegen. De afleve ring var, de bedrijfsschool is daarbij buiten beschouwing ge laten. Opgemerkt wordt, dat de over heid binnenkort de vergunnin gen voor onderaannemers gaat beperken. Van de zijde van de Onderne mingsraad dringt men er nog maals op aan, dat gemaakte af spraken binnen het bedrijf nog niet eens opnieuw door het ge noemde bureau worden beke ken. De wens wordt geuit indien er moeilijkheden bij het bureau zijn, deze eerlijk en openlijk met de Ondernemingsraad te bespre ken. Gevraagd wordt of in de toekomst alleen via de Stichting Rijn-Metaal werkkrachten ge leend worden. Ook wordt ge vraagd of het personeel van een koppelbaas, die WF verlaat, zon der meer naar een andere kop pelbaas mag overgaan. Het blijkt, dat hiervoor geen bepaal de spelregels bestaan. Wel blijft de negenmaanden regeling van kracht, indien een werknemer naar een andere koppelbaas overgaat. In de Ondernemingsraadsverga dering van 4 februari jl. is afge sproken, dat ter wille van een betere communicatie binnen het bedrijf het aantal aanplakborden vergroot zal worden. Er is nog een aantal grotere en kleinere aanwezig. Bekeken wordt, waar deze zullen komen te hangen. Dit zal worden gere geld met de afdeling Bedrijfs- dienst. De directie zegde toe een nota op te stellen over de aspecten van een interne bedrijfskrant, waarom in de Ondernemings raad werd gevraagd. Tijdens de op 4 februari jl. ge houden Ondernemingsraadsver gadering werd nogmaals gewe zen op het belang van het in dienst nemen van buitenlandse werknemers. Natuurlijk wordt getracht zo veel mogelijk Nederlandse werkne mers aan te trekken. Dit gaat niet zo makkelijk. Daarnaast speelt het probleem van de on deraannemers, terwijl de salaris kostenpost 1971 zeer sterk is ge stegen. Dit houdt in, dat bij een gelijk aantal opdrachten, de re sultaten minder zullen zijn. Om dit op te heffen, zal er meer werk moeten worden aangetrok ken. Meer werk uitvoeren, bete kent behoefte aan meer mensen. Gesteld werd, dat het opleiden van onze Turkse medewerkers een probleem is, vooral met be trekking tot de taal. De voorzit ter deed daarom een beroep op een ieder zijn medewerking te verlenen. Uit de raad kwam onder andere naar voren, dat het werken met buitenlanders wellicht over een half jaar de gewoonste zaak van de wereld zal zijn, indien we met gelijke maten meten. Over dit probleem wordt al veel met de bazen gesproken. Dat zelfde gebeurt ook in de groeps- commissies. De suggestie wordt gedaan om Turkse medewer kers, die net hun opleiding heb ben voltooid, in groepen op te nemen, waar reeds Nederlands sprekende Turken zijn inge deeld. Er wordt nog eens op gewezen, dat er elke woensdagavond in de pensions Nederlandse les wordt gegeven. De Ondernemingsraad ging in de vergadering van 11 februari jl. accoord met de richtlijnen voor de werving van 100 Joegoslaven en 50 Turken. De secretaris wees erop, dat het niet uitgesloten moet worden geacht, dat de opvattingen van 22

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 24