Bonus over 1970 Informatie tijdens informele bijeenkomst van O.R. Rondvraag tijdens OR-vergadering de vakverenigingen inzake de Joegoslaven gewijzigd kunnen zijn. Men kwam tot de goedkeuring na een overzicht van de directie met betrekking tot ons perso neelsbestand en het aantal nog vrije plaatsen daarin. Het bleek, dat ook het aantal nieuwe Ne derlandse arbeidskrachten nog steeds groeit en dat men er ook alles aan doet om deze stijgende lijn vast te houden. De suggestie van de raad om oost-nederlanders aan te trek ken vond men op zich niet on juist, maar dit blijkt in de prak tijk geen haalbare kaart. Deze mensen voelen er door de goede sociale begeleiding en andere oorzaken niet zo veel voor naar het westen te trekken. Dat is in het verleden al bewe zen. Zij gaan trouwens vaak wer ken in West-Duitsland. In de vervolgvergadering van de Ondernemingsraad op 11 fe bruari jl. deelde de directie mee, dat in het kader van de gemaak te afspraken van het personeel een bonusuitkering zal worden betaald. „Ik geef u hierbij een schets van wat de afdeling Bedrijfs- dienst is. De Expeditie is één van de acht takken, waaruit de De heer Van der Ree spreekt de OR dienst bestaat". Dit zei het hoofd van de Bedrijfsdienst, de heer H. Roozendaal in zijn inleiding, die hij tijdens een informele bij eenkomst van de Ondernemings raad op 11 maart in de Kantine Kophaven hield. De bijeenkomst vond plaats in het kader van de door de afde ling Vorming en Opleiding geor ganiseerde serie doelmatig ver gaderen en houden van informa tieve vergaderingen. De serie duurt van januari t/m juli 1971. De cursus is erop gericht de le den van de O.R. inzicht te geven in efficiënt vergaderen i.v.m. bij voorbeeld het commissiewerk en te tonen hoe ons bedrijf precies is opgebouwd. In dit verband dus gaf de heer Roozendaal een overzicht van zijn afdeling, d.w.z. de opbouw, personeelssterkte, werkzaamhe den en het ontstaan. Expeditie Na deze instructieve inleiding kreeg de heer C. v. d. Ree het woord om meer uitgediept iets te vertellen over de Expeditie. Hij deed dat aan de hand van praktijkvoorbeelden. Duidelijk kwam naar voren, dat het expe- ditiewerk vraagt om improvisa tie, „aanpezen", en de weg we ten in de administratieve „romps lomp", vooral voor wat betreft de douaneformaliteiten. Ook ta lenkennis is een noodzakelijk- toe. heid. Daarbij dient men wets- en materialenkennis niet te verge ten. Tijdens deze bijeenkomsten krijgt telkens een ander lid van de O.R. het voorzitterschap toebedeeld. De voorzittershamer werd ditmaal gehanteerd door de heer A. J. Etman. Tijdens de rondvraag in de op 11 februari jl. gehouden Onder nemingsraadsvergadering kwa men de volgende punten naar voren: het verschil in beloning tussen onze jongeren en die van een hier werkend schoonmaakbe drijf; vermelding van op het salaris in gehouden premiepercentages; transport voor de afdeling hulp verlichting; meldingsplicht van degenen, die zijn afgevloeid; regeling bijzondere werkomstan digheden; beoordeling (het systeem wordt veranderd. Daarom: nog even af wachten welke werkwijze pre cies zal worden gevolgd); kleedkastjes en gevaarlijke situ atie aan Rubenspoort. 23

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 25