Bed rijf s- journaal 1970: geslaagd document „Het samengaan in Rijn-Schelde verband biedt reeds vele voor delen". Dit was de conclusie van het lid der directie, de heer C. H. Meeuwisse, tijdens zijn ope ningstoespraak in De Doelen, waar op maandagavond 8 maart jl. het Bedrijfsjournaal 1970 in première ging. De heer Meeuwisse wees vooral op de samenwerking tussen WF en de RDM in het Rotterdamse havengebied. „Want reparatie- werk is nu eenmaal verbonden aan een haven". Voorts sprak hij zijn zorg uit over het teruggelopen perso neelsbestand. „Maar momenteel komen er toch weer Nederlan ders in onze dienst en daarbij trekken wij ook Turkse werkne mers aan. De laatsten vangen wij zo goed mogelijk op in onze eigen pensions". Teamverband De heer Meeuwisse legde tevens de strekking van het bedrijfs journaal uit. „Het laat gebeurte nissen zien uit de productie en de dienstverlening. Het toont de mens en zijn werk in team-ver- band, want niemand kan in zijn eentje tot iets wezenlijks komen. Daarom verdient het de aan dacht, dat een hele grote groep mensen niet op de film is geko men. Ik denk met name aan de administratie, de calculatie, enz. enz." Tenslotte kondigde hij de speel- Een van de filmbeelden: voorschip Sea-Land in aanbouw film aan, die na het journaal werd gedraaid. Eerder had hij de Harmonie WF bedankt voor het concert, dat aan de voorstelling vooraf ging. Op 16 en 17 maart vonden gelijksoortige bijeenkomsten plaats, die geopend werden door respectievelijk de heren D. Teschmacher en ir O. J. van der Vorm, terwijl de heer ir B. Wilton de middagvoorstelling voor de gepensioneerden op 17 maart opende. Afspiegeling Ook dit journaal was weer een geslaagde afspiegeling van wat er zoal in 1970 op onze werf is gebeurd. Het was vooral een film van de grote „klussen". Be wegende wolken en golven hiel den onze nieuwe gigant in hun greep: de „Mammoet". Voorts: menselijke zorg rondom de „Theologos" door de camera van de heer De Wit gevangen in dok 5, waar de lens ook speels de warme vuurvonken van de lassers en de branders zocht. Het op kogels rollen van nieuwe secties voor de bodem van dit schip was een dankbaar onder werp. Humor De humor werd gevonden in het verlengen van de zeven S-Kerk schepen. De versnelde opname deed het goed, getuige de hilari teit in de zaal. Indruk maakte ook de „Pazargad". De achter grondmuziek gaf een goede steun aan de beelden. Het draaien van de grote kotterbaar ging op een vrolijk walsje. Zo ook het werken van de pijpen- freesmachines. En zo werd dit journaal met zijn talloze onderwerpen een histo risch document van onze werf, waaraan behalve de heer De Wit meewerkten: de heren L. F. de Ronde (gesproken commentaar), W. G. Kienhuis en F. W. Dingjan (assistentie camera en montage) en de COMBOF. 24

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 26