te worden ingeschakeld. Het taxibedrijf zou gedurende een poosje een deel van zijn normale werk stil moeten leggen. Met dat bedrijf namen we dan ook in een pril stadium contact op. Daarnaast diende dat bedrijf te weten, waar al die mensen moesten worden opgehaald en later teruggebracht. Daarvoor haalde ik de namen en adressen van lijsten en maakte aan de hand daarvan een in deling naar wijken en straten. Dat kon alleen met een platte grond van Vlaardingen, Schie dam en Rotterdam als rugge steun. Zo ontstond een schema, dat menig uurtje puzzelen heeft gekost. Uiteindelijk werd hieruit de opzet gedistilleerd, die om het geringste aantal taxi's vroeg. Wat de tijden van vervoer be treft, moest er natuurlijk reke ning gehouden worden met ver keersopstoppingen en de te pas seren bruggen. Daarbij moet je het vrij houden van parkeer ruimte niet vergeten. Achteraf gezien, is alles reusachtig mee gevallen. Vooral de tijd, waarin een en ander moest gebeuren, was zeer kort, zodat de mensen niet lang hoefden te wachten. Het weg brengen verliep eveneens ge smeerd." Reinigen De heren J. Visser en J. P. Valk 45 taxi's Zoals eerder opgemerkt: de heer De Goede had het vervoer onder zijn hoede. „Er was een uitge breide voorbereiding voor nodig om het vervoer te regelen. Dat heb ik maar thuis gedaan om niet te worden gestoord. Je moet niet vergeten: er dienen 45 taxi's waren verantwoordelijk voor het schoonmaken van de kantine. „Er was natuurlijk meer aan te doen, dan normaal aan de kan tine Hoofdkantoor, die is ook veel kleiner. Dat schoonmaken gebeurt door het inschakelen van een schoonmaakbedrijf. De Huishoudelijke Dienst, die onder de Beveiliging ressorteert, heeft de supervisie. De ruiten en vloeren kregen een stevige beurt. Op de ramen zat hier en daar nog een lik verf. De vloer ging drie keer in de was om een diepe glans te krij gen. De laatste nacht vóór de viering bleef de kantine op slot om alles netjes te houden. De laatste schaft vond 's woens dags plaats. Tijdens het werk hielden we nauwe samenspraak met de Bouwafdeling om elkaar niet in de wielen te rijden. Ook de trappen, de hal en de Blauwe Zaal (die dienst deed als garde robe) werden keurig opgepoetst. Het resultaat? We hebben geen klachten gehoord, dus zal het wel piekfijn in orde zijn ge weest De heer D. Vonk, kantinebeheer der van de Volksbond, is op een dergelijke bijeenkomst wel in gesteld. „Ach, meneer, ik ben dit leven gewend; 't is m'n vak. 't Is echt niet de eerste keer, dat ik bij een grote ontvangst be trokken ben. 't Blijft leuk om zo iets mee te maken. Je voorbe- fectie-idee. De persoonlijke toe spraakjes tot iedere jubilaris af zonderlijk konden ditmaal na tuurlijk niet worden gehouden, dat is begrijpelijk. Het ging ten slotte om 145 man! Het uitreiken van de handbou- quetten werd gedaan door de dames Y. de Heer, J. G. de Klerk en K. Poot." Positief over dit gebeuren stelde zich ook op de heer A. v. d. Bosch, eveneens van de Perso neelsdienst. „Mede door de aan kleding van de kantine was deze viering eigenlijk feestelijker dan normaal. Door het grote aantal mensen kon je tot een leuke opzet komen. De kantine was als het ware een bloemenzee, een echte feestzaal. Er waren meer mensen nodig dan gewoonlijk om een en ander in goede banen te leiden. Ik denk aan het uitdelen van de speldjes, oor konden en gratificaties. Het viel me op, dat ondanks de pilaren in de zaal, toch iedereen een goed zicht had". 5

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 9