Vorming en Opleiding Graag brengen wij u weer op de hoogte van een aantal eve nementen, die rondom onze Be- drijfsschooi plaatsvonden gedu rende de laatste vier weken. Vormingskamp te Hilvarenbeek Voor het dertiende jaar is de Hr. Van Maanen met zijn colle ga's weer gestart met de Vor mingskampen 1971. Er zijn voor dit jaar 10 kampen geplanned voor gemiddeld 22 leerlingen per kampweek van 6 dagen. Zoals bekend mag worden ver ondersteld is de hele week ge baseerd op groepswerk in de prachtige Brabantse sfeer met veel sport, ploegenwedstrijden, discussie en het maken van excursies. Inhabé Ook dit jaar heeft de Bedrijfs- school haar visitekaartje afge geven bij de 20.000 bezoekers aan de Industrie- en Handels beurs „Inhabé" te Schiedam. De jongelui, die beurtelings 's mid dags en 's avonds zeven dagen hebben gedemonstreerd, moch ten zich in een flinke belangstel ling verheugen. Tevens moeten we melding maken, dat de de monstraties van het emailleren de meeste belangstelling heb ben getrokken. Honderden en nog eens honderden koperen plaatjes, kleurig geëmailleerd, dienen nu als versiering bij evenzovele Schiedamse meisjes. Bemetel-examens Op maandag 3 mei was de grote dag van de praktijkexamens aangebroken. Het weer was uit stekend, niet te warm en een goede werktemperatuur. Na de inleiding en het voorstellen van de door de Stichting Bemetel aangstelde toezichthouders, konden de verzegelde examen bescheiden geopend worden en met een bewonderingswaardige sfeer van vastberadenheid, snel heid en slimheid werden de tekeningen, waarnaar het exa menwerkstuk gemaakt moest worden, bestudeerd. Na ander half uur studie werd gekleed in overall met gele band het startschot gelost en de strijd met het materiaal aangebonden. Te zien aan de felheid, de ijver en de volharding van de 73 examenkandidaten, moet het praktijkwerkstuk wel behoorlijk gemaakt zijn. Nu nog de theorie barrière op 2, 3 en 4 juni en dan wachten op het eindresultaat. Ouderavond 3e jaars Voor een bijna volledig bezette Bedrijfsschoolkantine hield de Chef Vorming en Opleiding een toespraak voor de 3e jaars leer lingen, die voor deze gelegen heid waren vergezeld van hun ouders en meisjes. De vele mogelijkheden, die W.F. biedt bij het verder studeren werden uit voerig belicht. Na een korte pauze werd de interessante kleurenfilm van het Rijn-Schelde concern vertoond, waarna de leerlingen hun gasten het juist voltooide examenwerkstuk kon den tonen. Het was een belang rijke avond voor de genodigden en de staf van de school. Moederdag Ook dit jaar alle aandacht voor het traditionele moederdag cadeau, vervaardigd door de leerlingen van het voorberei dend-leerjaar voor hun moeder. Het is goed om tradities vast te houden en een traditie als moe derdag is zeker waard om voort gezet te worden, vooral als je het cadeau, dat je wilt geven, helemaal zelf vervaardigd hebt. Technische Avond Op donderdag 29 april werd een Technische Avond gehouden, die in het teken stond van de Hydrauliek en de Pneumatiek. Het was jammer, dat de energie, die besteed werd aan het creë ren van deze geslaagde avond van lezing, film en veel interes sant pneumatisch en hydraulisch demonstratiemateriaal, door zo weinig belangstellenden werd bezocht. Het zal wel aan de keu ze van de avond gelegen heb ben, maar degenen, die deze avond niet konden bijwonen, hebben een belangwekkende informatieve voordracht gemist. Jammer! Schoolconcert Een goede traditie werd na een onderbreking van 2 jaren weer voortgezet. Er werd weer een schoolconcert gegeven in Schie dam voor de jeugd van het voortgezet onderwijs. Onze leer lingen hebben dit lange tijd moeten missen, maar iedereen was verheugd, dat het Zuid- Hollands Orkest weer optrad. Wij wachten met belangstelling op het volgende concert. Openbare Lessen En tot slot van deze kaleidos- coop van gebeurtenissen onze Belangstelling tijdens openbare lessen. 22

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 28