Ideeënbus Sedert de vorige publikatie werden 12 ideeën beoordeeld. Hiervan werden 10 ideeën be loond met een totale premie van 1.745,—. Idee 1200 Ingediend door G. H. G. Inzender stelt voor een speciale vuilstortkoker te maken om af val en vuil in de vuilnisschepen te storten. Hoewel het een goed idee is, is uitvoering een moei lijke zaak. O.a. is een vaste stortplaats niet te verwezenlijken. Ook uit andere overwegingen is be sloten dit idee niet uit te voeren. Aanmoedigingspremie 25, Idee 1209 Ingediend door J. G. den H. Telefoons in de dokken 6, 7 en 8. Dit om onnodig geloop en klimmen zoveel mogelijk te be perken. Mogelijk wordt bij wijze van proef een telefoon in één van de dokken geplaatst. Aanmoedigingspremie 25, Idee 1212 Ingediend door J. T. G. Inzender stelt een voorziening voor om de schade, die regel matig ontstaat, op te heffen, veroorzaakt door de hijsdraad, tussen de tandwielen van kraan 38/932. De voorziening bestaat uit het aanbrengen van een ring op de kabeltrommel waardoor het tussen de tandwielen komen van de hijsdraad niet meer mo gelijk is. Deze voorziening voldoet aan de verwachting. Premie 70. Idee 1214 Ingediend door K. S. en J. P. F. Inzenders stellen voor een ver stelbare proevermal te maken. De mal is inmiddels gemaakt en in de praktijk een aantal malen toegepast en blijkt goed te vol doen. Een aantal van deze mal len zijn in de maak. Premie 800, Idee 1215 Ingediend door J. T. G. Inzender stelt voor, door een kleine voorziening te maken, het gemakkelijker afnemen van de beschermplaat van motor en waaieras van de gritstraal-in- stallatie in de scheepsbouw- loods bij reparatiewerkzaam heden. Dit voorstel is goed en werkt kostenbesparend. Premie 125,—. Idee 1216 Ingediend door L. Z. Het voorstel van inzender om een hulp(koppel)stuk te maken t.b.v. tijdelijke luchtwalaanslui- ting op ankerspil, blijkt in de praktijk in een aantal gevallen goed te voldoen. De proto-uit- voering zal nog een wijziging ondergaan. De huidige uitvoering is echter zodanig dat reeds in een aantal gevallen van een kostenbespa ring kan worden gesproken. Premie 150, Idee 1217 Ingediend door J. B. Ter oplossing van het schrank- probleem van de brugkraan dok 8, stelt inzender voor, een scheefstand - correctiewiel te maken. De toepassing van deze methode zal echter gepaard blijven gaan met het slippen van het wiel. Momenteel is een electronisch meetsysteem in onderzoek, dat bovenstaande bezwaren niet vertoont. Aanmoedigingspremie 35, Idee 1223 Ingediend door T. K. Om een betere regeling in de toevoer van staalgrit, door de aanvoertrechter van de grit- straalmachine te verkrijgen, stelt inzender voor een schuif in de trechter aan te brengen. Dit blijkt niet de oplossing te zijn daar na enkele malen gebruik de schuif door het staalgrit vast zit. Gezocht wordt nog naar een op lossing voor dit euvel. Uit waardering en aanmoediging een premie van 25, Idee 1225 Ingediend door J. v. T. en B. B. Inzenders stellen voor gebruik te maken van speciale trekplaten in plaats de bekende hijsplaten en spanschroeven. Dit voorstel geeft, in het bij zonder op de hoog-staalsoort- platen, een behoorlijke be sparing. De besparing betreft de ver mindering van las-, brand- en hak/slijpwerkzaamheden. Premie 320, Idee 1226 Ingediend door M. B. Inzender heetf een hulpstuk ont wikkeld om de schuinlopende sponning van draadschijven te draaien op een kotterbank. Dit voldoet en levert een be sparing op. Premie 170, De ideeën 1221 en 1222 kwamen niet voor een premie in aan merking. „Hebt u een goed idee? Wacht niet, in de bus ermee!" A.P.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 21