Jaarlijkse diploma uitreiking bedrijfsschool Vorming en Opleiding „Het doet mij genoegen fase drie bij u te mogen inluiden". Met een „sneer" naar de vuile lucht gaf het lid der directie, ir. B. Wilton, donderdagavond 7 oktober jl. aan, dat hij als derde punt op het programma stond vermeld. Dat was in de kantine Hoofd kantoor, waar aan 103 leer lingen van de Bedrijfsschool 175 diploma's werden uitgereikt. „Dat betekent 91 geslaag den", zou later de heer Bijlo opmerken. „Jullie hebt nu een deel van je jeugd achter je gelaten en treedt nu in de maatschappij van de volwassenen. Er hebben er al enigen ons bedrijf ver laten. Dat is aan één kant jammer, maar aan de andere kant moet ieder zijn geluk daar vinden, waar hij meent, dat het ligt. En daar, waar hij denkt zijn bestaan het best te kunnen op bouwen". De heer Wilton filosofeerde ver volgens wat over de aanduiding b e d r ij f. „De naam of het woord bedrijf is eigenlijk een lege huls. Het gaat om de mensen, die een bedrijf vormen. Zij moeten een team zijn. Ik hoop, dat jullie zult meewerken een goede teamgeest te ver wezenlijken". Kiezen Hij zag een contrast tussen heden en verleden. „Vroeger was je blij als je een baan kon krijgen. Er viel niet veel te kiezen. Nu is de keuze mogelijk heid groot. Deze is te vergelijken met de keuze van wasmiddelen in de tv-reclame (vloeibaar Maar die grote keuzemogelijk heid is anderzijds voor de jeugd moeilijk. Wat jullie ook kiest: ik hoop, dat jullie die taak gaat uitvoeren en die plaats in de wereld zult vinden, die jullie een gelukkig leven zal geven". Vervolgens reikte hij het boek Soldaat van Oranje '40-'45 aan de leerlingen met de beste examenresultaten uit. Dat waren: Jaap van Gelderen, Auke Zandstra, Dirk Timmer, Peter Ouwens, Hans Bras en Jaap van Oudenaarden. Aan het welkomstwoord door de heer Valk en de toespraak van de heer Wilton ging vrolijke muziek van de Jeugdharmonie onder leiding van de heer W. Vos vooraf. Vol vuur werden ge bracht: Longstreet Dixie; Golden Line; Latin Americana; Mixed Pickles en When the Saints go Marching in. De heer Valk verwelkomde de heer Wilton, de hoofden van dienst, stafleden, chefs, bazen, functionarissen van de RDM, Waalhaven, Backer en Rueb, Bemetel, Arbeidsbureau, diverse scholen, leraren, instructeurs, ouders en andere familieleden van de geslaagden en uiteraard de ondernemingsraad. De heer Valk merkte op: „In het vormings- en opleidings- werk voelt de leraar voortdurend de zorg en de verantwoordelijk heid voor de leerling. Wij hebben hoogte- en dieptepunten meegemaakt". Tot de laatste rekende hij vooral het overlijden van twee leraren het afgelopen jaar. „We hebben dit jaar 80 nieuwe leerlingen mogen ontvangen. Het zouden er 120 zijn geweest, indien de leerplichtwet niet met een jaar zou zijn verlengd". Cursussen Hij wees op de mogelijkheid voor de oud-leerlingen om zich verder te bekwamen via om- en De heer Wilton overhandigt de boekwerken 22

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 24